Color Magic + Norwegian

  • Thread starter Thread starter EB
  • Start date Start date
Fant nettopp ut at DY flyr fra Terminal 1, mens LH fra Terminal 2. Men etter du har sjekket inn i T1, kan du spasere over til T2 og sjekke ut butikkene og gå gjennom sikkerhetskontrollen der. Innenfor kan du spasere tilbake til gaten i T1. Er du heldig, så ser du også 777 maskinen til Emirates som har avgang til JFK kl 1445.

God tur!

BF:cool2
 
Det er en besøksterrasse i fjerde etasje på Terminal 1 (som du skal reise fra med Norwegian). Dårlig med butikker for flymodeller, men det finnes en del bra Narvesen-lignende butikker med bra utvalg av flyblader ... og så er det Beate Uhse da ;)


Mener å ha fått med meg at denne terrassen kun er åpen i sommerhalvåret......:question:
 
Pakket og klar for morgendagens seilas... Gleder meg til å se Color Magic og se hvilke forskjeller det er til Color Fantasy. Kan vel ikke håpe på noen 737-800 hjem fra Hamburg på onsdag - men kanskje en -300 med winglets?
 
Ombord på flaggskipet Color Magic i går formiddag. Bra møterom, hyggelige ansatte og et meget, meget vellykket arrangement. Merket ikke mye til sjøen - det blåste visstnok i overkant av stiv kuling - men det merket vi ikke mye til.

I dag var det også rolig inn mot Kiel - men der ble været dårligere utover dagen... Endte opp med å leie en opel Astra fra Avis og kjørte til flyplassen i Hamburg på ca. 50 minutter.

Handlet inn flyblader i Terminal 2 og gikk videre til Terminal 1 hvor Norwegian skulle gå fra. 125 minutter før avgang var det ca 35 foran meg i kø og når de ansatte fra Swissport kom 5 minutter senere var jeg klar for en rask check-in - før lunsj. De to fra Swissport klarte det kunststykket å bruke 45 minutter på å sjekke inn de første 34 (mitt nummer)passasjerne. Utrolig mange grinete og misfornøyde nordmenn i kø - og de fleste kjefte på Norwegian og ikke på Swissport.

Null kø og rett igjennom sikkerhetskontrollen og inn til noe av stussligste området på noen flyplass. Ha ha Hahn må være bedre enn Terimnal 1 og området rundt C gatene... Men jeg fikk meg da noen smørbrød pakket inn i plast - et glass rødvin og bra utsikt til rullebanen. Norwegian landet 10-15 minutter før rutetid fra oslo og vi var klare til pushback på tid 14:35. Ble stående 15 minutter ute på tarmac før vi tok av i et skikkelig drittvær og med en advarsel fra cockpit om at det kom til å riste men at det ikke var farlig... Vel oppe kom serveringen raskt til rad 2 og mitt A sete. Vann og vin til 70 NOK servert av hyggelig og kjekk flyvert - hele crewet var unge - ingen så gamle som meg... That`s life.

Landet 10 minutter før rutetid på OSL - men da kom den store nedturen... Parkerte på inneriksdelen og fikk følgene beskjed fra en svensk flyvertinne; Det går kjempefint å gå ut bakerst i flyet... Plutselig satt vi ikke på rad 2 - men på nest bakerste rad og vi var ute av flyet 15 minutter senere. Hva som var kjempefint med denne løsningen må nok flyvertinnen forklare en del sure og stressa forretningsreisende som hadde betalt for å sitte nærme utgangsdøren. Selv med 15 minutter ventetide på å komme ut av flyet, busstur til utenriks, handling i tax-free, betaling av for mye vin inn i landet på en automat ble vi stående nye 10 minutter før først ebag kom på båndet...

Hadde alt på bakken vært like bra som de ombord i luften hadde Norwegian vært et meget godt alternativ - også for foretningsreisende...og da lever vi med at det ikke var plass til noen lillefingertest mellom kne og stolryggen foran - for Norwegian flyr non-stop og det er behagelig.
 
BETALER du for å ta med ekstra vin i vårt praktfulle, men dog så avgiftskåte og kristenmoralistiske, land....????

Er det ikke verdt risken :D :D :D

Heia :nor
 
Utrolig mange grinete og misfornøyde nordmenn i kø - og de fleste kjefte på Norwegian og ikke på Swissport.

Men får hva man betaler for....det gjelder også DY når de kjøper sine handlingtjenester:exclaimation

BETALER du for å ta med ekstra vin i vårt praktfulle, men dog så avgiftskåte og kristenmoralistiske, land....????

Er det ikke verdt risken :D :D :D

Heia :nor

Det kommer jo helt ann på vinen;)

Har selv valgt å fortolle inn vin når jeg har hatt med et par kasser i bilen med god vin, men mest fordi jeg ville hatt et forklarings problem ovenfor han som skulle ha vinen hvis jeg for å spare 35kr flasken hadde vært uheldig og donert vin i +1000kr klassen til Østfold Tollvesen sitt julebord:drunk:
 
Eivind, på OSL så slipper vi ikke ut utenlandspassasjerene gjennom broen og ned i buss lengre, da flere handlingselskaper hadde en lei uvane med kun kjøre på broen for så forlate broen, med det resultat at passasjerene gikk så rett inn på innland, og når disse passasjerene i ny og ne kommer fra Non-schengen også kan du skjønne hvorfor man nå må snu og gå ut bak, ned en trapp og rett inn i bussene....
 
Eivind, på OSL så slipper vi ikke ut utenlandspassasjerene gjennom broen og ned i buss lengre, da flere handlingselskaper hadde en lei uvane med kun kjøre på broen for så forlate broen, med det resultat at passasjerene gikk så rett inn på innland, og når disse passasjerene i ny og ne kommer fra Non-schengen også kan du skjønne hvorfor man nå må snu og gå ut bak, ned en trapp og rett inn i bussene....

Dette hadde jo selvsagt ikke skjedd hvis han hadde flydd SAS ;)
 
Dette hadde jo selvsagt ikke skjedd hvis han hadde flydd SAS ;)

Det er jo ikke dét som er poenget her heller, men at OSL har valgt en kundefiendtlig løsning for å gjøre jobben enklere og billigere for seg. Jeg forstår hvorfor man har gjort det, men det er langt fra kundevennlig.
 
Det er jo ikke dét som er poenget her heller, men at OSL har valgt en kundefiendtlig løsning for å gjøre jobben enklere og billigere for seg. Jeg forstår hvorfor man har gjort det, men det er langt fra kundevennlig

Det er vel ikke den hele og ene sanningen KOG'en....

Slik som flyplassen er bygget og drives, hvordan kan det gjøres annerledes a? Når handlingselskapene ikke gidder forholde seg til reglene som er gitt, SAMT at de igjen er presset på både tid og penger, få ansatte og travle dager, SAMT at OSL igjen må forholde seg til reglene de er underlagt gjennom Schengensamarbeidet? Hvis Non-schengen passasjerer kommer seg inn på innlandsiden/schengensiden skal jo terminalen evakueres..

Slik jeg ser det har min arbeidsgiver kun funnet frem til en løsning som sørger for at passasjerer ikke kommer seg inn der de ikke skal, så om noen har noen andre geniale forslag til hvordan vi kan ordne dette tar jeg gjerne i mot innspill jeg :)
 
Last edited:
Jeg sa jeg forsto hvorfor det blir gjort, men det blir ikke mer kundevennlig av at jeg forstår det. Det er et valg mellom pest og kolera - og dere som sitter og forvalter det får pepperen. Slik vil det være inntil noen høyere opp rydder opp.
 
Jeg sa jeg forsto hvorfor det blir gjort, men det blir ikke mer kundevennlig av at jeg forstår det. Det er et valg mellom pest og kolera - og dere som sitter og forvalter det får pepperen. Slik vil det være inntil noen høyere opp rydder opp.

Hva er egentlig forskjellen på å vente i flyet kontra bussen?
Bussen kjører jo ikke før flyet er tomt......
Og går du sist inn i bussen går du først ut.... så da er du først inne i terminalen:D
 
Last edited:
Da lurer jeg mest på hva som var best?

Mat og service på Color Magic konrtra Norwegian?:colgate:

BF:cool2
 
He he... Totalopplevelsen var best på Color Magic...men igjen Norwegian i lufta var også veldig bra. Hvorfor noen skal blande inn SAS i denne triprapporten skjønner ikke jeg...de flyr jo ikke non-stop mellom disse byene - men dette hadde ikke skjedd med Lufthansa som jo var alternativet - de sluttet nemlig å fly norsk innenriks i 1945!!!
 
Flott rapport dette EB fra både Color Line og Norwegian. Forstår heller ikke hvorfor hele tiden SAS skal blandes inn og en SAS vs. Norwegian krig skal starte. Kan alle godta at noen liker Norwegian andre SAS, thats life.
 
Veldig bra og interessant rapport! Men var det ikke vanskelig å finne frem til flyplassen i Hamburg på vei fra Kiel. Jeg har selv meget dårlige erfaringer med å finne frem på i det området (inn til Hamburd) og ble imponert over at det gikk på 50 min.:)
 
Bra skiltet og absolutt ingen problemer. Litt langt å gå fra leiebilparkeringen til terminal 1 men når man gå innom Terminal 2 for å shoppe litt så gikk det også fint.
 
Back
Top