Charter AES-SPU-AES

pilot94

ScanFlyer Silver
Her kommer første del av min første tripreport :p

Ble dessverre ingen bilder på første leg, men skal se hva jeg får til på hjemturen!

SK7397
AES-SPU
737-700 - LN-RPJ


Kom til AES i to tiden. Innsjekk gikk kjemperaskt, og det tok ikke mange minuttene fra vi hadde parkert på Business parkeringen og til vi var oppe i andre etasje ved gate 22.

STD var satt til 1605, men vi fikk beskjed om at flyet kom sent inn fra SPU pga slottime.

Cirka klokken 1650 tok vi av fra rullebane 25. Straks vi var kommet opp i marsjhøyde kom styrmannen på høytaleren og informerte om at vi kom til å fly tvers over Norge og rett over CPH.

Serveringen kom også i gang, men reisefølget hadde valgt å droppe maten siden dette var en ganske kort flight. Belegget var 100%, og det var satt av to rader til Apollo Comfort Class.

Setene i LN-RPJ var ganske gode igrunn! Knyttneve testen ble bestått x2!! :old

Videre fløy vi mot HAM, over alpene før vi satt hjulene ned på rullebanen i SPU.

På tarmac stod blandt andre Malmö Aviation, 2x Norwegian, Aeroflot A320, Jet2 737 - i tilegg til noen privatfly! ^_^

Etter landing ble vi skysset med buss inntil terminalen som fremstod som ganske flott! Passkontroll gikk greit, og bagasjen kom etter cirka femten minutter.

Utenfor terminalen tok vi en drosje inn til sentrum av Split :)


Beklager at det kanskje ble litt kort og lite detaljer, men hjemreisen blir nok litt mer utbrodert :rolleyes: stay tuned.. ^_^
 
Last edited:
Re: Charter AES-SPU(-AES)

Hvilke seter fikk dere (og hvor satt de som ikke hadde bestilt mat)?
 
Re: Charter AES-SPU(-AES)

Ingen grunn til å beklage. Fortsett i samme sporet du! :) Flott debut.
 
Re: Charter AES-SPU(-AES)

Hvilke seter fikk dere (og hvor satt de som ikke hadde bestilt mat)?

Vi satt på rad nr. 20, og det var noen rader foran også som ikke hadde mat ;)

såå, ca 5-6 rader som droppet maten
 
Re: Charter AES-SPU(-AES)

Ja, bra start ! Mer detaljer kommer kanskje etter hvert. Hvor lang flytiden er det fra fotballbyen til Split? Hyggelig at det er 100 prosent belegg, slik at tilbudet kan opprettholdes.
 
Re: Charter AES-SPU(-AES)

Ja, bra start ! Mer detaljer kommer kanskje etter hvert. Hvor lang flytiden er det fra fotballbyen til Split? Hyggelig at det er 100 prosent belegg, slik at tilbudet kan opprettholdes.

Det var oppsatt 3:20, så veldig behagelig flytid! ^_^
Styrmann sa at de skulle prøve å ta inn litt tid nedover, og vi fikk fly litt mer rett mot SPU :)
Ble omtrent AES-KRS-HAM-SPU
 
Her kommer hjemreisen! ^_^

SK7398
SPU-AES
Boeing 737-700 - LN-RNN
Rad 24


(beklager for dårlige mobilbilder..)

Tok en taxi fra hotelet i Split, og ankom SPU ca. 3 timer før avgang.

DSC01625.jpg

Syns SPU ser ganske bra ut på utsiden, men så snart man kommer på innsiden merker man kaoset...

DSC01628.jpg

På SPU har man INGEN oppsatte innsjekkingsskranker, så det er ALL FLIGHTS på alle de 17/18 skrankene.
Vi stilte oss i kø, men det gikk utrolig sent fremover... :angry:

Videre gikk vi gjennom sikkerhetskontrollen og videre opp trappen til gate 1-8. Deretter en snartur innom den alt for overfylte taxfree butikken.

DSC01629.jpg

På tarmac stod allerede Njål Viking (LN-RMS) som var på stopp fra GOT.

DSC01630.jpg

Like etter kom den hvite svanen LN-KHD inn fra OSL.

DSC01631.jpg

Paxen til DY fikk gleden av å gå over tarmac og inn i bagasjeutleveringen :rolleyes:

DSC01632.jpg

Malmo Aviation - Avro RJ100 - SE-DSU - ankomst fra MMX

DSC01634.jpg

OM-VRC boarding til BTS.

På gate nr.7 som var oppsatt for AES flighten var det også oppsatt en DanubeWings flight til BTS. Mange som skulle til AES stilte seg i køen, og ble ganske flaue når de fant ut at det var for tidlig.. :p


Videre fikk vi til vår store overraskelse (:lol:) beskjed om at de ble forsinkelse på AES flyet.
Sto på skjermene at flyet var utsatt fra 1145 til 1215, men når vi kom ut i flyet hadde allerede slot-timen gått ut, og vi måtte vente helt til 1253 før takeoff.

Styrmannen kom på høytalerene og fortalte at vi hadde god medvind, og at vi kom til å fly ganske rett mot AES. Ruten ble omtrent SPU-VIE-BER-AES.

Crewet bestod av tre kvinner og en mann, og de gjorde jobben svært bra.

Flyturen var ganske hendelsesløs, bortsett fra litt turbulsens. På denne flighten var det ca. 30 personer som hadde droppet maten.


Etter en stund var vi klare for å starte nedstigningen mot AES, og vi fikk flott panorama overblikk fra Hjørundfjoren. Landet ganske hardt på rullebane 07 klokken 1551, 41 minutt forsinkelse.


Oppsumering:
SAS leverer som vanlig en flott flytur, og greier å hente inn litt tid.

Flyplassen i SPU er bare kaos. Ventingen var et rent mareritt, og man merker at flyplassen er ALT for liten for trafikken som har blitt.
Videre så er det amatørmessig å ikke ha dedikerte skranker på innsjekkingen.

Takk for titten! :rolleyes:
 
Back
Top