• Hei

    Vi i Foreningen Flyprat ønsker takke de av dere som har valgt å være medlem av foreningen gjennom det siste året, og dermed støttet driften av Flyprats forum og Airpics med 150kr.

    Vi håper å kunne ha deg videre med til neste år og at du fortsatt vil være medlem nå som nytt medlemsår begynte 1. oktober 2025

    Merk at etter årsmøtevedtaket er medlemsavgiften fra og med i år 150kr

    Betalingen kan enten gjøres via Vipps: 150kr til #18641 eller via Letsreg på linken under:

    https://www.letsreg.com/no/event/medlemskontingent_2026_01102025

    (Husk og oppgi brukernavn så betalingen kan linkes til brukeres)

    De av dere som alt har betalt i oktober er selvsagt registrert i det nye medlemsåret

    Med vennlig hilsen - Styret i Foreningen Flyprat

Bilder fra OSL

plane-spotter

ScanFlyer Blue
Her er noen bilder fra OSL på lørdag og søndag.

Lufthansa A320 D-AIPH.
zlufthansa2.jpg


LN-RPL i farta
zscandinavianoverb.jpg


757 fra Icelandair. utrolig vanskelig å ta bilder på lørdag, regn og tåke hele dagen
zIcelandair.jpg


Sterling med winglets, liker ikke helt rødfargen på sterling
zaterlingunder.jpg


Se nermere på piloten er ikke så lett å se her, men ser ut som han ser på meg
zBAairways.jpg


Norwegian LN-KKQ:nor
znorwegian.jpg


Deilig å se SAS med noe annet en 737:spin:
zscandinavianhost.jpg


Så kommer det bildet jeg ble mest fornøyd med, grunnet fin glins i lakken. litt dumt at bildet er tatt bakfra:sarc
zscandinavianglins.jpg


Også siste bildet, dette fra lørdag, utrolig fornøyd med dette , greide å følge flyet med kamera.:D
zsasswush.jpg
 
her er foresten ett ikke for bra bilde av Iceland Express flyet som det var en tråd om, fant ikke den tråden :sarc

zicelandexpress.jpg
 
Men send gjerne SAS og Norwegian på kurs (farve/malingskurs) hos Sterling. Sterling har en mye penere/renere rødfarve på sine fly... :up:
 
Originally posted by EB
Men send gjerne SAS og Norwegian på kurs (farve/malingskurs) hos Sterling. Sterling har en mye penere/renere rødfarve på sine fly... :up:

dette blir å motsi meg selv,men er vel enig at den er finere. men på bilder blir den alltid for mørk, detaljene på flyet går litt vek. :alien:
 
Igjen , synd med det dårlig været. men legger ut bilder av disse to her, som kanskje faller i smak alikkavel.:cheers:

zlufthansa.jpg


og denne aerofloten

:spin:

zaeroflot.jpg
 
Åhhh, hærlig med TRIJETS på OSL. Når DC10/MD11 forsvinner helt blir det noe som mangler i luftfarten!!!

Utenom disse så er det bare kjedelige twins og quads...
 
Fina bilder!

Kan vi få dem i 800 * xxx format nästa gång? Hade varit strålande :up:
 
vet det er bedre med 800* , men siden jeg lagrer bildene for å laste dem opp på sider som Jetphotos og lignende bruker jeg 1024 for å slippe å lagre to forsjellige av samme bilde:sarc
 
Foerstaar.. Men for det som har 1024 som maxupploesning + i tillaegg sitter med laangsamma anslutningar aer det en plaaga. Just my 2 euro cent. :up:
 
Back
Top