• Hei

    Vi i Foreningen Flyprat ønsker takke de av dere som har valgt å være medlem av foreningen gjennom det siste året, og dermed støttet driften av Flyprats forum og Airpics med 150kr.

    Vi håper å kunne ha deg videre med til neste år og at du fortsatt vil være medlem nå som nytt medlemsår begynte 1. oktober 2025

    Merk at etter årsmøtevedtaket er medlemsavgiften fra og med i år 150kr

    Betalingen kan enten gjøres via Vipps: 150kr til #18641 eller via Letsreg på linken under:

    https://www.letsreg.com/no/event/medlemskontingent_2026_01102025

    (Husk og oppgi brukernavn så betalingen kan linkes til brukeres)

    De av dere som alt har betalt i oktober er selvsagt registrert i det nye medlemsåret

    Med vennlig hilsen - Styret i Foreningen Flyprat

Atlantic goes Airbus

DEN hade jag inte väntat mig men trevligt att se att våra vänner i Vagar har tro på detta.
 
A319 er vel en god erstatter for BAe 146 på rutene fra Vagar, men LCY er vel fremdeles no-go for A319

Og mens vi er inne på Atlantic - morsomme bilder fra atlantic.fo - selv om det vel ikke er noe poeng å ha hele flåten på bakken på samme tid.

atlantic_081s_stor.jpg

atlantic_078s.JPG

atlantic_087s.JPG
 
Last edited:
Artige bilder dette !

-Men er det bare to maskiner som har "SAS" i halen ,-elelr er det flere som flyr for SAS nå ?
 
A319 er vel en god erstatter for BAe 146 på rutene fra Vagar, men LCY er vel fremdeles no-go for A319

Og mens vi er inne på Atlantic - morsomme bilder fra atlantic.fo - selv om det vel ikke er noe poeng å ha hele flåten på bakken på samme tid.
Det er vel et fly og et helikopter som mangler. Kan bildet være tatt etter Stord-ulykka? Mener å huske at flyene ble satt på bakken da.
 
Dette kom som en overraskelse, men selvsagt veldig positivt! Atlantic Airways har gode tider, og det er ikke rart at flyselskapet velger å utvide flåten både for å dekke eget marked og wet lease-avtalene.
 
Hadde de ikke flydd ARN-LCY i noen måneder?

Det er vel (og har vært) Transwede som flyr ARN-LCY, akurat som med OSL-LCY


Men kan rullebanen på øya der ta 319?



Skal prøve RC CPH-LCY om 5 uker og er det forresten 3+3 eller 2+3 ombord i Avroene?
 
Last edited:
Her er dagens flåte:
OY-RCA - BAe 146-200
OY-RCB - BAe 146-200
OY-RCC - Avro RJ-100
OY-RCD - Avro RJ-85
OY-RCE - Avro RJ-85
OY-RCW - BAe 146-200
OY-FJE - Avro RJ-100
OY-HMB - Bell 212
OY-HSR - Bell 412EP
OY-HSJ - Bell 412HP
 
Sakset fra atlantic.fo:

For the first time, all seven aircraft were at Vagar Airport at the same time. Unfortunately we had to send one back to Denmark, because of weather delays 23.12.
The remaining 6 aircraft and 3 helicopters were lined up for photo shoot 24.12.

Det tredje helikopteret er med på det nederste bilde, men mangler i det 2. - kanskje det man bruker for å ta bildet??
 
Uff, det jeg fryktet. Hva med BA Citiflyer? (Skal ha dem med Avro 100 LCY-EDI samme dagen)

Mener BACF opererer med 2+2. Jeg synes jeg kan huske det for etpar år siden da de opererte OSL-MAN med BAE/avro. Men disse flyene har vel egentlig 82-99/100 seter, og da opererer de alltid med minima crew.
 
Back
Top