Anbudsruter i Sverige 2023-2027

Trdfly

Moderator
Staff member
Medlem
Da er anbudsrutene for oktober 2023 - oktober 2027 tildelt Amapola Flyg og Jonair.
Det som kan merkes er at Mora er tilbake på rutekartet, mens Nordica mister ruten Stockholm ARN - Arvidsjaur - Gällivare. Amapola Flyg har i dag ARN - Hagfors - Torsby operert av AIS Airlines med BAe Jetstream J32, der tar Jonair over med Beech 1900.

https://www.trafikverket.se/om-oss/...llganglighet/#tva_operatorer_pa_tolv_strackor

TVÅ FLYGBOLAG TILLDELAS UPPHANDLAD TRAFIK

Trafikverket har nu tilldelat kontrakt avseende flygtrafik på tolv inrikeslinjer med trafikplikt för perioden oktober 2023 - oktober 2027.

Det svenska flygbolaget Amapola Flyg har tilldelats linjerna:
* GÄLLIVARE - KRAMFORS - ARLANDA (Fokker 50).
** ARVIDSJAUR - ARLANDA (Fokker 50).
** LYCKSELE - ARLANDA (Fokker 50).
** VILHELMINA - ARLANDA (Fokker 50).
** HAMAVAN - ARLANDA (Fokker 50).

*Hemavan, Arvidsjaur, Vilhelmina och Lycksele kommer trafikeras i en samslingning som hänger ihop i ett nätverk med högst en mellanlandning.

Det svenska flygbolaget Jonair har tilldelats linjerna:
* PAJALA - LULEÅ (Beech 200).
* UMEÅ - ÖSTERSUND (Beech 200).
* TORSBY - HAGFORS - ARLANDA (Beech 200).
* SVEG - MORA - ARLANDA (Beech 1900C).
Kilde: https://www.svenskaflygbolag.com/
 
Re: Anbudsruter Sverige 2023-2027

Mora: Får tilbake fly til Stockholm etter fem år uten.
Siden KRF-GEV er bestemt, vil jeg tippe det blir VHM+HMV og LYC+AJR.
 
Re: Anbudsruter Sverige 2023-2027

Karlstad - Stockholm står fortsatt uten rute.

Eneste flyvning de har er Norwegian charter til Gran Canaria en gang i uken.
 
Re: Anbudsruter Sverige 2023-2027

Da blir det turboprop på Gallivarre (mangler noen bokstaver på telefontastaturet…) og Arvidsjaur. Er dette en endring av anbudet siden det har vært jet på disse to destinasjonene en stund nå?

Espen
 
Re: Anbudsruter Sverige 2023-2027

mangler noen bokstaver på telefontastaturet…

Prøv å holde a nede i ett sekund eller to og se om ikke ä kommer opp som en valgmulighet. Dette gjelder for de fleste bokstaver.
 
Re: Anbudsruter Sverige 2023-2027

I utredningen om svenske flyplasser, så ble det anbefalt å droppe Hagfors og Torsby som anbudsruter, til fordel for en ny rute til Karlstad.
Umeå-Östersund ble også foreslå droppet.

Skal det fungere paa Karlstad burde det vaere bedre muligheter for transfer paa Arlanda. Man sparer knapt tid paa aa fly lokalt mellom Arlanda og Karlstad, men skal man videre ut i verden kan man spare tid paa aa fly til Arlanda istedenfor tog/buss. Jeg har floyet Stockholm - Karlstad en gang med Nextjet og jeg tror det var et SK nummer paa ruten, men det virket komplisert aa bestille noe annet en kun ARN-Karlstad. Ellers fungerte det bra med transport i Karlstad med flybuss/taxi til fast pris avhengig av etterspoersel.

ARN har en egen terminal (T3) for slike smaa ruter, men den er fortsatt covid-stengt.

Disse svenske anbudsrutene gir jo muligheter for aa fly som ikke er vanlige. F-50 og Beech fly er sjeldne fugler blitt.
 
Back
Top