• Hei

    Vi i Foreningen Flyprat ønsker takke de av dere som har valgt å være medlem av foreningen gjennom det siste året, og dermed støttet driften av Flyprats forum og Airpics med 150kr.

    Vi håper å kunne ha deg videre med til neste år og at du fortsatt vil være medlem nå som nytt medlemsår begynte 1. oktober 2025

    Merk at etter årsmøtevedtaket er medlemsavgiften fra og med i år 150kr

    Betalingen kan enten gjøres via Vipps: 150kr til #18641 eller via Letsreg på linken under:

    https://www.letsreg.com/no/event/medlemskontingent_2026_01102025

    (Husk og oppgi brukernavn så betalingen kan linkes til brukeres)

    De av dere som alt har betalt i oktober er selvsagt registrert i det nye medlemsåret

    Med vennlig hilsen - Styret i Foreningen Flyprat

Airshow 2022

Ja da blir det forhåpentligvis gjennomfør flystevner i år. Her kan vi legge ut inntresant info.

Ser at Danish airshow annonserer at Red Arrows kommer til de på Kaarup søndag 19 juni.

Og flygfesten på Dala Jerna annonserer at det sveitsiske flyvåpnets PC7-Team med 9 Pilatus maskiner kommer og flyr oppvisning hos dem 6 og 7 august. Både Red Arrows og PC7-Team er oppvisningsteam jeg kan annbefale på det varmeste.
 
Telemark Airshow på Notodden går av stabelen 22. September i år. Det pleier å være bra tatt i betraktning at det arrangeres på en liten plass. Har vært der flere ganger siden det nærmest er i nabolaget mitt.

https://telemarkairshow.no/
 
Takk, bruker ikke de ofte å få den gamle svenske bråkebøtta Viggen? Kan jo se ut som Tunnan muligens kommer i år. Ihvertfall med tanke på forsiden.

Viggen var der sist det ble arrangert. Det må vært i 2019. Året før var en Starfighter innom, men den landet ikke. Kun lavtflyvning over flyplassen. Viggen landet derimot når den var der.
 
Airpower i Østerrike i begynnelsen av September. Regner med at ihvertfall en av pilotene som flyr oppvisning vil være norsk :)
 
Sola hadde ikke f35 idag, ellers var nok alt etter planen. Får se imorgen, men har tvil på det.


Betalartikkel https://www.aftenbladet.no/lokalt/i...aa-flyshow-det-er-noe-med-lyden-og-stemningen
– Vi har satt opp et program som i utgangspunktet er usikkert for noen av flytypene, så derfor er det ikke alltid alt som er oppgitt blir en del av flyshowet. Når det gjelder F 35 er de satt opp som beredskapsmaskiner på Evenes. De er under Nato-kommando, og er i beredskap som en del av Nordflanken til Nato, sier han.
Vetrhus vet ikke om flyene kommer på søndag, men sannsynligheten er stor for at de ikke kommer.
 
Last edited:
Ja da blir det forhåpentligvis gjennomfør flystevner i år. Her kan vi legge ut inntresant info.

Ser at Danish airshow annonserer at Red Arrows kommer til de på Kaarup søndag 19 juni.

Og flygfesten på Dala Jerna annonserer at det sveitsiske flyvåpnets PC7-Team med 9 Pilatus maskiner kommer og flyr oppvisning hos dem 6 og 7 august. Både Red Arrows og PC7-Team er oppvisningsteam jeg kan annbefale på det varmeste.

Belgia kommer med deres F-16 i Viperfarger på begge. Så fargene matcher greit kallenavnet på flyet

https://www.aviation24.be/military-...ly-captain-steven-de-vries-call-sign-vrieske/

KBL3238-_-696x459.jpg
 
Back
Top