Air China og Cathay med nye ordre og bytting av ordre fra Boeing (737, 747 og 777)

Someone

Moderator
Medlem
Både Air China og Cathay Pacific har vært en tur hos Boeing hvor de har bestilt nye fly og byttet om på noen opsjoner/MoUs.

Cathay bestiller tre 747-8F, som Air China hadde en intensjonsavtale på. Samtidig avbestiller de åtte 777F, som igjen Air China bestiller. Samtidig kjøper Cathay 5 777F opsjoner og selger fire 747-400BCF til Boeing

Air China igjen bestiller i tillegg to 747-8i, en 777-300ER og 20 737-800, mens Boeing kjøper sju 747-400BCF fra dem

Alt i alt en hyggelig dag for 747 programmet med fem nye ordre

http://www.flightglobal.com/news/articles/air-china-to-order-747-8s-737s-and-777fs-382947/
 
Last edited:
Flott at det blir litt flere bestillinger på 747-8. Mener å huske at Boeing uttalte seg om et stort ønske om flere 747 bestillinger for en stund siden
 
Håper det blir flere bestillinger på 747-8i. Er vel bare Air China, Korean Air og Lufthansa som har bestilt?
 
Bare ut ifra ren nysjerrighet: er det noen som vet hvem det er som bestiller disse flyene? Er det snakk om statsledere eller folk på Forbes 500?

Av de åtte som ble levert fra Boeing i fjor så har samtlige en eller annen connection til gutta med laken på den arabiske halvøy. Eksempler på kunder er State of Kuwait, Royal Flight of Oman, Qatar Amiri Flight, Abu Dhabi Amiri Flight etc.

Selv om de er levert er ingen i trafikk ennå, da Boeing leverer disse flyene "nakne". Så vil de tilbringe nærmere to år å bli "møblert, da man ikke akkurat går for standardløsninger ;)
 
Back
Top