A380-landing i storm på Heathrow
Sjekk denne landinga da:
https://sol.no/video/se-den-elleville-landinga/Hn0h7Xl2
Sjekk denne landinga da:
https://sol.no/video/se-den-elleville-landinga/Hn0h7Xl2
Men gutter: Flyeksperten på Speedbird TV og journalisten sa jo at dette "er flyging i verdensklasse" - så da er det vel det?![]()
enda bedre å se dere tastaturpiloter gjøre det bedre uten dok?
Er vel minst en aktiv og en tidligere pilot som har postet her i tråden...enda bedre å se dere tastaturpiloter gjøre det bedre uten dok?
enda bedre å se dere tastaturpiloter gjøre det bedre uten dok?
4000 timer 737, Tiger Moth, Safir, Cornell osv her.
CFM passerte vel akkurat 10000 timer på Dash 8, A320, F100 og 777, og flyr Pittsen sin rett som det er.
RTP har så mange war stories at han må ha fløyet en mannsalder. Minst
Så hvis du mener tastaturet på CDUen har du vel på en måte rett..![]()
Fløyet i 37 år, 16,500 timer med stort og smått. Har sett mye rart av landinger og gjort mange selv. Hva var spørsmålet, tastatur pilot? :stir
.... men, husker jeg feil når jeg mener å ha lest en gang at understell på "de store" kan vri seg om lag 20 grader under landing med crab, og at dette kan utnyttes bevisst? (Bare en skarve siv.ing her, som liker teknisk dokumentasjon)
.... Understellet er konstruert for å tåle landinger med stor crab angle....
We use essential cookies to make this site work, and optional cookies to enhance your experience.