Hei
Vi i Foreningen Flyprat ønsker takke de av dere som har valgt å være medlem av foreningen gjennom det siste året, og dermed støttet driften av Flyprats forum og Airpics med 150kr.
Vi håper å kunne ha deg videre med til neste år og at du fortsatt vil være medlem nå som nytt medlemsår begynte 1. oktober 2025
Merk at etter årsmøtevedtaket er medlemsavgiften fra og med i år 150krBetalingen kan enten gjøres via Vipps: 150kr til #18641 eller via Letsreg på linken under:
https://www.letsreg.com/no/event/medlemskontingent_2026_01102025
(Husk og oppgi brukernavn så betalingen kan linkes til brukeres)
De av dere som alt har betalt i oktober er selvsagt registrert i det nye medlemsåret
Med vennlig hilsen - Styret i Foreningen Flyprat
Hvordan fikk de ut baggasje containerne uten å ha container-truck'er?
Bagasjen var antagelig lastet på paller med nett over. Det er vanlig prosedyre når man flyr til stasjoner uten highloadere. Da er det bare å løsne nettene og lempe baggen ut. Det tar litt lenger tid, men er ellers greit. Noen selskaper laster løst også, men SAS hadde ihvertfall før som prosedyre å laste på paller, så jeg regner med at det var det som ble gjort. KRF kan sikkert bekrefte det.
Ok! Men på bildene ser man at de har containere inni flyet! Derav mitt spørsmål!
Mange flotte bilder her, takk for titten!
Er highloadere for containere så dyrt at det ikke er forsvarlig å ha utstyr stående? Bruker ikke SK også containere i A319/321? Eller er det en annen type/høyde på disse highloaderne? (Ja, det er vel ikke de flyene som trafikkerer TOS for det meste, men det kunne vel ihvertfall i teorien skje?)
Er highloadere for containere så dyrt at det ikke er forsvarlig å ha utstyr stående?
We use essential cookies to make this site work, and optional cookies to enhance your experience.