Det bør ikke være fritt fram for å dumpe høygiftige kjemikalier fritt i naturen.
Det er ikke fritt fram. Det er regler for hvor (sted/høyde) og når man kan dumpe fuel, men i en evtl. nødsituasjon kan man gjøre det man mener er nødvendig for å sikre flyet og de ombord. Hvorvidt det var nødvendig i dette tilfellet vil det nok bli litt diskusjoner rundt. 772 kan fint lande tilbake i LAX unten å måtte dumpe fuel etter avgang. Mulig de glemte å slå av fuel jettison i likhet med Airbusen som fløy for Norwegian for en stund tilbake.
Ja, klar over nødssituasjons"unntak", noe jeg mener bør automatisk aktivere en klekkelig erstatningsbetaling fra flyselskapene. Om det er slik at egne flyvninger kan føre til nødssituasjoner hvor man må bokstavelig talt spraye tonnevis med høygiftig kjemikalie over elv, innsjø og/eller reservoarer så skal man også ha en saftig pott på iallefall tresifret millionbeløp for å kompansere for og rense opp etter slike tilfeller.
Ja, klar over nødssituasjons"unntak",
Kan du utdype hvorfor du skriver "unntak"?
Skal man måtte betale millionbeløp i erstatninger for utslipp i en nødssituasjon kan vi like gjerne slutte å fly først som sist.
Hvorfor i all verden skal man slippe konsekvenser i et nødstilfelle?
Hvis man har klare konsekvenser, uansett årsak, slipper man ihvertfall at det skjer med (økonomisk) hensikt.
Du tror vi har nødssituasjoner og dumper fuel av økonomiske hensikter?
Håper ikke det, men det er tydeligvis tvil allerede i tilfellet som startet denne tråden.
Du tror vi har nødssituasjoner og dumper fuel av økonomiske hensikter?
Årsaken til nødssituasjonen er en økonomisk hensikt (å tjene penger på flyvninger).
..
Årsaken til nødssituasjonen er en økonomisk hensikt (å tjene penger på flyvninger).
Om man ikke kan utøve dette på en slik måte at det ikke garanterer mot forurensning burde det etter min mening automatisk aktiveres millionbeløp i erstatning og opprydning. Å forurense med WGK2-klasse i grunnvann og elvesystemer er en kriminell handling. Hårreisende (for min del) at man trekker på skuldrene og sier "det er et nødvendig vonde"...
... 'årsaken til brannen er en økonomisk hensikt (å tjene penger på byggevarer') ...
... 'årsaken til kollisjonen er en økonomisk hensikt (å tjene penger på å selge stål til bilproduksjon') ..
Med denne logikken er det ikke engang ansvarlig å bo i hule og gjøre opp ild utenfor ... Seriøst .. not.
Det er greitt. Med den tankegangen kan vi slutte å fly, kjøre bil, reise med skip (evtl. Seilskuter) osv. osv. Nesten alt vi driver med har en risiko for utslipp hvis noe skjer.
I luftfarten har vi i det minste prosedyrer for å unngå at slikt skal få større innvirkning på miljøet enn ytterst nødvendig.
I dette tilfellet kan det virke som om prosedyrene ikke har blitt overholdt og det er derfor mulig det vil komme en reaksjon i ettertid.
Hvis fuel jettison hadde blitt gjort etter normale prosedyrer ville ingen på bakken merket noe som helst.
If an aircraft is dumping fuel in IFR conditions, assign an altitude at least 2,000 feet above the highest obstacle within 5 miles of the route or pattern being flown.
Takk for et seriøst og meningsfylt bidrag til diskusjonen. ("not" for å bruke din terminologi).
Det har ingen ting med saken å gjøre at fly designes uten miljøhensyn, eller at fly ikke flys etter miljøhensyn - men utelukkende etter økonomisk hensyn. Selvfølgelig ikke. ("not").
We use essential cookies to make this site work, and optional cookies to enhance your experience.