Widerøe's nyheter for sommerprogrammet

Olebno

ScanFlyer Gold
Widerøe's nyheter for sommerprogrammet

Har sakset WF's Nyhetsbrev Mars 2011 i sin helhet. Så slipper man å spekulerer/støtte seg til rykter.

"Sommerprogram 2011: Bedring av rutetilbudet Fra og med 28. mars til 30. oktober utvider vi tilbudet på flere av våre ruter.



De viktigste endringene er:

Utvidet rutetilbud Sandefjord-Trondheim: Kveldsfly i begge retninger alle dager unntatt lørdag.

Første avgang fra Sandefjord til Bergen har alltid videreforbindelse til Kristiansund, Molde og Ålesund.

Morgenfly fra Sandefjord til Stavanger er litt justert: Dette gir ny videreforbindelse med SAS til London.

Nye avgangstider fra Sandefjord-København hverdager: 9.55 og 13.20 gir jevnere fordelte avganger og bedre forbindelser med SAS til bl.a. London, New York og Washington. Samtidig er overgangstiden for Widerøe, SAS og Blue1 satt ned fra 40 min. til 30 min. (innefor Schengen og 35 min. utenfor Schengen). Dette bidrar til adskillig flere forbindelsesmuligheter ut i verden.

Morgenfly fra Bergen til Sandefjord gir ny, pendlervennlig forbindelse; Haugesund-Sandefjord via Bergen (og med retur kl. 16:10 fra Sandefjord).

Utvidet rutetilbud Trondheim-København: Ny avgang på hverdagene kl. 12.40 fra København og kl. 15.05 fra Trondheim. I tillegg har du nå mulighet til å fly via Sandefjord kl. 8.15 (gjennomnummerert avgang). Samtidig er overgangstiden for Widerøe, SAS og Blue1 satt ned fra 40 min. til 30 min. (innefor Schengen og 35 min. utenfor Schengen). Dette bidrar til adskillig flere forbindelsesmuligheter ut i verden.

Kristiansund-Bergen får ny morgentur mandag til torsdag kl. 7.00. Ruten er ypperlig for videreforbindelser i Bergen til Stavanger, Kristiansand og Aberdeen.

Molde-Bergen får ny morgentur mandag til torsdag kl. 6.20 og ny sen kveldsavgang ca. kl. 22.00 fra Bergen søndag til onsdag.

Utvidet rutetilbud Stavanger-Newcastle: Vi øker fra tre til fire ukentlige rundturer. Vi begynner å fly torsdager i tillegg til mandag, fredag og søndag. Dermed blir en rekke nye helgekombinasjoner mulige. Mandagsturen flyttes dessuten fra formiddag til kveld, slik at det blir mulighet for full arbeidsdag før flyavgang.

Alle avganger med Widerøe på ruten Stavanger-Aberdeen flys med våre største fly på alle hverdager.

Fra 1.april utvider vi tilbudet på direkteruten Oslo-Brønnøysund til tre daglige avganger."
 
Re: Widerøe's nyheter for sommerprogrammet.

Kommer det inn flere maskiner eller legges det opp til å utnytte eksisterende? Står det ikke noen Q200 å venter i Australia?
 
Re: Widerøe's nyheter for sommerprogrammet.

Spenstig med 3 daglige BNN-OSL. Er markedet der ?
 
Re: Widerøe's nyheter for sommerprogrammet.

WF kutter ut Bornholm denne sommeren altså?
 
Re: Widerøe's nyheter for sommerprogrammet.

Det ser ut som rutene fra Torp til BOO og TOS slaas sammen til en 1 stop rute.
 
Re: Widerøe's nyheter for sommerprogrammet.

Dette ser jo veldig bra ut for oss i TRD i alle fall. Selv om den ene går via Torp så er det raskere enn å bytte i OSL, og ikke minst mer behagelig å kunne sitte i flyet.

Nedsatt overgangstid i CPH stusser jeg litt over. Bussingen til terminal tar laaaang tid. Blue1 busser vel også, så om man skal komme med WF, og dra videre med Blue1 og har minimum connection så tror jeg det blir veldig knapt.
 
Re: Widerøe's nyheter for sommerprogrammet.

I følge WF ansatte jeg har snakket med gjelder SAS overtakelsen fra oppstart av vinterprogrammet til høsten og det stemmer jo bra med lanseringen av WF's sommerprogram her der man ser at de flyr TRD-CPH med Q400.
 
Re: Widerøe's nyheter for sommerprogrammet.

Spenstig med 3 daglige BNN-OSL. Er markedet der ?

150 seter daglig virker mye, men nå kommer Skarv i drift etterhvert så økt etterspørsel vil det bli. At Widerøe gjør dette er likevel spesielt da de i veldig stor grad kanibaliserer ruter de allerede fly med enerett til TRD.
 
Back
Top