• Hei

    Vi i Foreningen Flyprat ønsker takke de av dere som har valgt å være medlem av foreningen gjennom det siste året, og dermed støttet driften av Flyprats forum og Airpics med 150kr.

    Vi håper å kunne ha deg videre med til neste år og at du fortsatt vil være medlem nå som nytt medlemsår begynte 1. oktober 2025

    Merk at etter årsmøtevedtaket er medlemsavgiften fra og med i år 150kr

    Betalingen kan enten gjøres via Vipps: 150kr til #18641 eller via Letsreg på linken under:

    https://www.letsreg.com/no/event/medlemskontingent_2026_01102025

    (Husk og oppgi brukernavn så betalingen kan linkes til brukeres)

    De av dere som alt har betalt i oktober er selvsagt registrert i det nye medlemsåret

    Med vennlig hilsen - Styret i Foreningen Flyprat

Widerøe Dash-7

VC-10

ScanFlyer Crusty
Medlem
Widerøe Dash-7

Under scanning av gamle negativer kom jeg over dette bildet av en Widerøe Dash-7 i blå farger LN-WFC.
Den har vel vært leid ut eller inn, men jeg klarer ikke å finne ut noe om disse fargene på nett. Noen av dere kloke hoder som kan hjelpe meg? Bildet er fra midten av-80-tallet [emoji3]
77e0707632fb15b0d42a816f915d4d52.jpg


Sent fra min SM-N986B via Tapatalk
 
Re: Widerøe Dash-7

Takk for info - det var oppklarende [emoji3]

Sent fra min SM-N986B via Tapatalk
 
Re: Widerøe Dash-7

Lenge siden jeg har sett Canadagåsa... (Var det vi kalte maskinen). Den fartet rundt uten Widerøe tiltler en stund, bare hvit og blå maling. Var hele tiden LN-regget.

Mvh,
 
Re: Widerøe Dash-7

Et dårlig bilde med et tilsvarende dårlig kamera men her er i hvertfall LN-WFC på Narvik lufthavn, Framnes i 1991 tror jeg det var.

Qcq65S.jpg


For øvrig leaset vel Widerøe en annen Dash 7 også på 90-tallet som jeg mener hadde registrering G-BOAW. Husker den også fra Framnes med British Midland livery?
 
Re: Widerøe Dash-7

G-BOAW var vel i Brymon som etter hvert ble en del av BA.
 
Back
Top