• Hei

    Vi i Foreningen Flyprat ønsker takke de av dere som har valgt å være medlem av foreningen gjennom det siste året, og dermed støttet driften av Flyprats forum og Airpics med 150kr.

    Vi håper å kunne ha deg videre med til neste år og at du fortsatt vil være medlem nå som nytt medlemsår begynte 1. oktober 2025

    Merk at etter årsmøtevedtaket er medlemsavgiften fra og med i år 150kr

    Betalingen kan enten gjøres via Vipps: 150kr til #18641 eller via Letsreg på linken under:

    https://www.letsreg.com/no/event/medlemskontingent_2026_01102025

    (Husk og oppgi brukernavn så betalingen kan linkes til brukeres)

    De av dere som alt har betalt i oktober er selvsagt registrert i det nye medlemsåret

    Med vennlig hilsen - Styret i Foreningen Flyprat

Wetlease av D-AMGL

I Sverige (regner med at det er SKS som skal ha denne ettersom det er luftfartsstyrelsen som er avsender) fløy svenske Air Express wet-lease for SK med Fokker 100 på en del inneriksruter som erstatning for Q400. BAe 146 må vel være bedre enn F100?
 
"JA, we fly because SAS decided to ground all their DASH planes"...., slik inn ledes
annonseringen hos WDL....
 
Hmmm, og jeg som trodde det var opplest og vedtatt at disse "giftmaskinene" skulle ut av SAS? Dette er tross alt ikke en RJ.
 
På hvilken måte bedre?
Som pax er iallefall F100 best så lenge man kan sitte langt framme..
Mye mye bedre. Jeg har fløyet en del TRD-CPH-TKU (Turku, Finland). TRD-CPH er egentlig wideroe, men siste året har det vært BlueLine med en F100. Utrolig bra, både fly og crew. CPH-TKU har vært WDL med bae146, og det er ikke noe gøy. 6 seter i bredden, crew som er så surt og aggressivt at man bare sitter stille og holder kjeft av redsel. Da er vel også blue1 bedre, som bare har 5 i bredden på bae, da kan man faktisk sitte uten å ha fysisk kontakt med pasasjerene i nabosetet.
 
Back
Top