• Hei

    Vi i Foreningen Flyprat ønsker takke de av dere som har valgt å være medlem av foreningen gjennom det siste året, og dermed støttet driften av Flyprats forum og Airpics med 150kr.

    Vi håper å kunne ha deg videre med til neste år og at du fortsatt vil være medlem nå som nytt medlemsår begynte 1. oktober 2025

    Merk at etter årsmøtevedtaket er medlemsavgiften fra og med i år 150kr

    Betalingen kan enten gjøres via Vipps: 150kr til #18641 eller via Letsreg på linken under:

    https://www.letsreg.com/no/event/medlemskontingent_2026_01102025

    (Husk og oppgi brukernavn så betalingen kan linkes til brukeres)

    De av dere som alt har betalt i oktober er selvsagt registrert i det nye medlemsåret

    Med vennlig hilsen - Styret i Foreningen Flyprat

Warszawa med planer om å flytte LCC til Radom

krølle

ScanFlyer Dusty
Warszawa med planer om å flytte LCC til Radom

Har hørt av familie medlem som jobber i kommunen der nede at Radom vil overta WAW's LCC operasjoner fra 2020. Der er visstnok snakk om å flyte LCC.
Prøvde å google litt, men fant ikke mer enn dette, google light:o

Noen her inne som har hørt noe mer om dette?

Polish Airports company absorbs bankrupt airport to be LCC alternative for new Central Airport


https://blueswandaily.com/polish-ai...o-be-lcc-alternative-for-new-central-airport/
 
Re: waw 2020

Skal riktignok ikke være mer enn et år til i Warsawa, men Radom høres tungvint ut. 10 mil fra Warsawa.

Modlin ble bygd for akkurat dette, med ca 45 minutters busstur fra sentrum. W6 trakk seg riktignok ut derfra da rullebanen trengte reparasjoner. De flyttet aldri tilbake igjen.

Tor-Håkon
 
Re: Warszawa med planer om å flytte LCC til Radom

Tja, folk tar nå bussen fra Oslo til Torp, og det er jo også ca. 10 mil?
 
Re: Warszawa med planer om å flytte LCC til Radom

Nå arbeides der med å bygge hurtigtog linje mellom byene, skal gi en togtid på ca 45-50 minutter.
Har du i tillegg "rette" bilen og litt Polsk innstilling så kjører du opp på ca 40 mins.:)
Motorveien utbygges stadig. Med tanke på området rundt så trenger det ikke være en helt håpløs tanke.
Det som slo meg var dog, hvor havner f.eks DY i dette? Ikke er de vel spesielt store i WAW lengre, og om det er LCC som flyttes, hva regnes DY som?
 
Re: Warszawa med planer om å flytte LCC til Radom

Da har staten gått inn å kjøpt Radom's lufthavn. Planer om å bygge den ut til å kunne håndtere 10 mill passasjerer:8:

Regjeringen kjøpte flyplassen i Radom
- Dette er en flott fremtid for Radom - øke kapasiteten til havnen, eller bygge denne porten til en størrelse som er i stand til å imøtekomme 10 millioner passasjerer. Havnen, som vil være i overensstemmelse med utviklingen, begrepet luftfartsinfrastruktur, republikk polens kommunikasjon - statsminister Mateusz Morawiecki vurderte på pressekonferansen. Statsministeren sa at investeringen er veldig viktig "fra synspunktet om å skape reelle arbeidsplasser".
Mer: http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114884,24039646,marek-suski-tlumaczy.html
 
Re: Warszawa med planer om å flytte LCC til Radom

Hva skjer med Modlin WMI?
 
Re: Warszawa med planer om å flytte LCC til Radom

Da har staten gått inn å kjøpt Radom's lufthavn. Planer om å bygge den ut til å kunne håndtere 10 mill passasjerer:8:

Det er vel terminalen staten har kjøpt. Kan aldri tenke meg at det polske forsvaret bruker en sivil flyplass som base. Det er vel mer et opplegg som Rygge.
 
Re: Warszawa med planer om å flytte LCC til Radom

De har iallefall spenstige planer, eller
 

Attachments

  • z24038701V,PPL-przejal-kontrole-nad-Portem-Lotniczym-Radom--P.jpg
    z24038701V,PPL-przejal-kontrole-nad-Portem-Lotniczym-Radom--P.jpg
    107.5 KB · Views: 602
Re: Warszawa med planer om å flytte LCC til Radom

De planlegger å starte utvidelsen av rullebanen i midten av Juni. Ser ut til å bli sånn ca 2.500m.
 

Attachments

  • z24758634V,Wizualizacje-lotniska-w-Radomiu.jpg
    z24758634V,Wizualizacje-lotniska-w-Radomiu.jpg
    96.1 KB · Views: 190
Back
Top