• Hei

    Vi i Foreningen Flyprat ønsker takke de av dere som har valgt å være medlem av foreningen gjennom det siste året, og dermed støttet driften av Flyprats forum og Airpics med 150kr.

    Vi håper å kunne ha deg videre med til neste år og at du fortsatt vil være medlem nå som nytt medlemsår begynte 1. oktober 2025

    Merk at etter årsmøtevedtaket er medlemsavgiften fra og med i år 150kr

    Betalingen kan enten gjøres via Vipps: 150kr til #18641 eller via Letsreg på linken under:

    https://www.letsreg.com/no/event/medlemskontingent_2026_01102025

    (Husk og oppgi brukernavn så betalingen kan linkes til brukeres)

    De av dere som alt har betalt i oktober er selvsagt registrert i det nye medlemsåret

    Med vennlig hilsen - Styret i Foreningen Flyprat

Virgin B787-9

CFM

ScanFlyer Crusty
Denne jomfruen linet opp foran oss på Heathrow idag. Må innrømme at nesa på Dreamlineren ikke faller i smak for min del. Synes den er mere vellykket på Comet og Caravelle enn her. Vingene er pene, men resten er det liksom ikke noe spesielt med. Hver sin smak som det heter :)

Virgin%20B787-9_zps7sz8o7pp.jpg


Like%20a%20virgin_zpsxods52q0.jpg
 
Så du var på besøk her før 1500 i dag da ;) Synes -9 varianten ser nå mye bedre ut enn -8 i det minste... Virgin har tre nå tror jeg, VNEW, VAAH og VOOH.
 
Så du var på besøk her før 1500 i dag da ;) Synes -9 varianten ser nå mye bedre ut enn -8 i det minste... Virgin har tre nå tror jeg, VNEW, VAAH og VOOH.


Jo, enig i det. Det stemmer forøvrig med før 1500. Vi tok vel av rundt 1150. En drøy halvtime forsinket fordi motoren på trappa bak streiket.... Tok sin tid før mekanikerne dukket opp.
 
Jeg synes heller ikke "nesetippen" er den peneste, men her er det vel kun snakk om aerodynamikk, så derfor er den vel som den er. Se A350 også; den har samme "nese" som B787
 
Back
Top