Uniteds nye IC ruter 2025

Someone

Moderator
Medlem
United har i dag sluppet en rekke nye interkontinentale (og strengt tatt intrakontinentale) ruter for 2025.

Nuuk, Ulanbator og Kaohsiung er vel det meste oppsiktsvekkende. Endel 737 avganger, og to sistenevnte er fra NRT, som man kan si nesten får en liten renesanse som mini-hub

https://thepointsguy.com/news/united-airlines-new-routes-summer-2025/

United launches unique global expansion for summer, adding 8 cities, 13 routes

map-1.png


Route Start date Seasonality Frequency Aircraft
  • Newark to Bilbao, Spain May 31, 2025 Seasonal Three times weekly Boeing 757-200
  • Newark to Faro, Portugal May 16, 2025 Seasonal Four times weekly Boeing 757-200
  • Newark to Madeira, Portugal June 7, 2025 Seasonal Three times weekly Boeing 737 MAX 8
  • Newark to Nuuk June 14, 2025 Seasonal Twice weekly Boeing 737 MAX 8
  • Newark to Palermo, Italy May 21, 2025 Seasonal Three times weekly Boeing 767-400
  • Tokyo to Kaohsiung, Taiwan July 11, 2025 Year-round Daily Boeing 737-800
  • Tokyo to Ulaanbaatar, Mongolia May 1, 2025 Seasonal Three times weekly Boeing 737-800
  • Washington, D.C. to Dakar May 23, 2025 Year-round Three times weekly Boeing 767-300
 
Newark-Nuuk må vel sies å være en bombe få hadde sett for seg og må være et kupp for grønlandske myndigheter som ønsker flere turister dit. Hadde mer sett for meg at det var Air Greenland som startet en rute til Nord Amerika først.
Tokyo- Uaanbator må vel også sies være en overraskelse.
 
Last edited:
Det skrives mye i norske medier om "coolcation", men når man ser hvilke nye, europeiske ruter de amerikanske selskapene satser på, er det ingen tvil om at amerikanerne fortsatt trekker mot Middelhavslandene.
 
Det skrives mye i norske medier om "coolcation", men når man ser hvilke nye, europeiske ruter de amerikanske selskapene satser på, er det ingen tvil om at amerikanerne fortsatt trekker mot Middelhavslandene.

Stor skute er som kjent vond å vende. Om trenden i Middelhavet med de i overkant hete sommermånedene skulle vedvare, tror jeg likevel dette kan endre seg relativt raskt. Vi ser jo allerede hvor mye større fokus nordlige strøk har fått i ymse kanaler de seneste par årene.

Når kommer første TATL-rute til Bodø eller "Lofoten"/Evenes?
 
Det skrives mye i norske medier om "coolcation", men når man ser hvilke nye, europeiske ruter de amerikanske selskapene satser på, er det ingen tvil om at amerikanerne fortsatt trekker mot Middelhavslandene.
Nå må man huske at det meste av USA ligger lengre sør enn mesteparten av Europe.
Nord- USA (se bort fra Alaska) ligger vel på ca. samme breddegrad som Alpene (Sveits, Østerrike, sentral Frankrike). Så Middelhavet blir da vel coolvacation for mange amerikanere, spesielt dem som bor i innlandet.

Edit: Barcelona ligger på 41.22N, mens New York City ligger på 40.72N.
 
Last edited:
Nuuk går faktisk som dagfly begge veier, med 14 timers layover for både crew og fly.

Newark – Nuuk 14JUN25 – 24SEP25 2 weekly 737 MAX 8 (Reservations opened on 24OCT24)
UA080 EWR1130 – 1845GOH 7M8 26
UA081 GOH0900 – 1030EWR 7M8 37
 
Last edited:
United ska tydligen också flyga till Palau(ROR) från NRT. De flyger redan från GUM men Palau kan lätt ta mot fler japanska turister.

Jag var där i februari och det är inte många turister men minst hälften är från Japan.

Jag kan också starkt rekommendera om man gillar snorkling eller dykning.
 
Los Angeles-Beijing, legges til. 3x ukentlig fra våren av med 787-9. Ikke sikkert om om de en gang i tidn har fløyet her?

https://onemileatatime.com/news/united-los-angeles-beijing-flights/


As of May 1, 2025, United will launch a 3x weekly nonstop flight between (LAX) and Beijing (PEK). The flight will operate with the following schedule:

UA771 Los Angeles to Beijing departing 11:10PM arriving 4:45AM (+2 days)
UA772 Beijing to Los Angeles departing 12:00PM arriving 9:35AM
 
United skulle etter hintene de kom med i sosiale medier tidligere i uken annonsere noe nytt på rutefronten 30/1, men pgs PSA ulykken, så ble nok det utsatt.
 
Min chat gpt säger att den bild de har när de ger en hint, visar på Hawaii. Vet inte om jag är helt enig men det är till en ö ser det ut som :-)
 
Ser United er ute i sosiale medier og hinter om 3 nye destinasjoner/ruter i hva som virker være Asia.
 
Back
Top