• Hei

    Vi i Foreningen Flyprat ønsker takke de av dere som har valgt å være medlem av foreningen gjennom det siste året, og dermed støttet driften av Flyprats forum og Airpics med 150kr.

    Vi håper å kunne ha deg videre med til neste år og at du fortsatt vil være medlem nå som nytt medlemsår begynte 1. oktober 2025

    Merk at etter årsmøtevedtaket er medlemsavgiften fra og med i år 150kr

    Betalingen kan enten gjøres via Vipps: 150kr til #18641 eller via Letsreg på linken under:

    https://www.letsreg.com/no/event/medlemskontingent_2026_01102025

    (Husk og oppgi brukernavn så betalingen kan linkes til brukeres)

    De av dere som alt har betalt i oktober er selvsagt registrert i det nye medlemsåret

    Med vennlig hilsen - Styret i Foreningen Flyprat

Trond Giske i møte med CAU!

MartinL

ScanFlyer Dusty
Trond Giske i møte med CAU!

Trond Giske møte CAU i dag!

De danske kabinmedarbeiderne i SAS møter Norges nærings og handelsminister Trond Giske mandag. Det er ikke satt noen agenda for møtet, men fagforeningen CAU mener seg utsatt for utidig press fra aksjonærer og styremedlemmer i SAS, melder takeoff.dk

Invitasjonen til å møte den norske nærings - og handelsministeren kom overraskende på CAU, som imidlertid vil møte Giske.

I et brev til medlemmene skriver CAU-ledelsen blant annet:

"Under forhandlingerne er vi blevet udsat for pres fra storaktionærer og bestyrelsesmedlemmer. Vi ser det som et forsøg på fra SAS’ side at lægge pres på repræsentanter for det danske kabinepersonale"

http://boarding.no/art.asp?id=40165
 
Re: Trond Giske i møte med CAU!

Ha, ha! Som om de er de eneste som er blitt utsatt for slikt press!
 
Re: Trond Giske i møte med CAU!

Synes det virker rimelig merkelig at det er Trond Giske som møter CAU, hvis CAU skulle møte noen burde det heller være den Danske næringsminister. Giske er jo også representant for Norges eierinteresser i SAS, og da har vi jo en gøyal kryssild av sprikende interesser ute og går.

Det blir likefullt interessant å se hva som kommer ut av møtet.
 
Re: Trond Giske i møte med CAU!

Snakket med Trond på fest i forrige uke og han nevnte dette møtet. Han hadde visst også fått en omfattende innføring i SAS fra embetsverket i NHD ;)
 
Re: Trond Giske i møte med CAU!

Snakket med Trond på fest i forrige uke og han nevnte dette møtet. Han hadde visst også fått en omfattende innføring i SAS fra embetsverket i NHD ;)

Du kjenner tilfeldigvis ikke en herremann med navn Ari Behn også?
Skulle han være med på møtet også?

Søk til side, dette virket merkelig at en norsk minister skal møte danske tillitsvalgte!?:stir
 
Re: Trond Giske i møte med CAU!

Søk til side, dette virket merkelig at en norsk minister skal møte danske tillitsvalgte!?:stir

Tja si det.
Han representerer jo eierne og CAU har vel ikke kommet i mål med avtaler enda slik som resten av kabinforeningene.

Litt "lufting" fra en aksjeeier kan vel ikke være skadelig, bare så de "skjønner" alvoret?

Nå var det vel ikke noe agenda fastsatt, så man kan jo lure på hva de pratet om..
 
Back
Top