Travelt på radaren nå, 81 fly!

Re: Travelt på radaren nå, 81 fly!

Har også sett dette fenomenet med at det ser ut som at fly snur noen ganger uten at det egentlig gjør det. Er det den "streken" bak flyet vi lar oss lure av? Har også opplevd å trykke på et fly på kartet for at det så viser data til et helt annet fly! Så helt bombesikker er kanskje denne løsningen ikke?

BF:cool2

Som jeg skrev tidligere, radarsoftwaren tegner bare en linje fra der den mister radarkontakt til der den blir opprettet igjen. Derfor kan det se ut som de snur hvis de flyr samme track på veien tilbake :) Det som er problemet, er vel kanskje at softwaren "husker" flyet for lenge og burde kanskje bare hatt siste 10 minutters bevegelse som strek bak flyet og ikke hva den har fløyet hele dagen.
 
Re: Travelt på radaren nå, 81 fly!

Det virker som den tracker reg'en og ikke flightnummeret .. har sett et par fly med flere striper etter flere korte turer ..
 
Re: Travelt på radaren nå, 81 fly!

Travelt på radaren nå, 81 fly!

Nå er det 90! .. 92!

.. of SK937 går nå rett over Sandnes ..
 
Re: Travelt på radaren nå, 81 fly!

Ikke henger, men nære på. Har fått kværka vinduet før det skjer. Det driver nok å laster en del data som ikke blir ryddet opp under veis.

Joda, dette krever enormt med prosessorkapasitet. Min knelte.........
 
Back
Top