• Hei

    Vi i Foreningen Flyprat ønsker takke de av dere som har valgt å være medlem av foreningen gjennom det siste året, og dermed støttet driften av Flyprats forum og Airpics med 150kr.

    Vi håper å kunne ha deg videre med til neste år og at du fortsatt vil være medlem nå som nytt medlemsår begynte 1. oktober 2025

    Merk at etter årsmøtevedtaket er medlemsavgiften fra og med i år 150kr

    Betalingen kan enten gjøres via Vipps: 150kr til #18641 eller via Letsreg på linken under:

    https://www.letsreg.com/no/event/medlemskontingent_2026_01102025

    (Husk og oppgi brukernavn så betalingen kan linkes til brukeres)

    De av dere som alt har betalt i oktober er selvsagt registrert i det nye medlemsåret

    Med vennlig hilsen - Styret i Foreningen Flyprat

Sterling ansætter 400 personer

Guest

ScanFlyer Gold
Sterling ansætter 400 personer

Sterlings satsning på lavprisruter til USA og en massiv ekspansion på de europæiske ruter betyder, at selskabet skal ansætte op mod 400 nye piloter og kabinefolk i de kommende to år. Det svarer til en fordobling af det flyvende personale.

- Vi er allerde gået i gang med at rekruttere folk. Og det kommer vi til at fortsætte med som led i vores vækstplaner. Der bliver tale om en betragtelig oprustning, siger Stefan Vilner.
Alene satsningen på USA, der bliver en realitet fra marts næste år, betyder, at Sterling skal bruge op mod 100 ekstra kabinefolk og omkring 30 piloter. I første omgang vil Sterling lease både fly og piloter fra en europæiske samarbejdspartner, indtil selskabets egne piloter er uddannet til at flyve langdistance. Men målet er at operere USA-ruterne med egne fly, piloter og kabinefolk inden udgangen af 2007.
kilde: www.jp.dk
 
Re: Sterling ansætter 400 personer

Dette høres lovende ut. Nå begynner det å komme handling til ordene i Sterling. De mener tydeligvis at de skal klare en storsatsing.
Godt å se at noen tør satse og tenke nytt. Bra:)
 
Re: Sterling ansætter 400 personer

La oss håpe at de kommer i gang til våren med flygningene sine til USA.
 
Re: Sterling ansætter 400 personer

Kanskje det er Sterling vi får håpe på mht. en nonstop rute OSL-BKK?
 
Re: Sterling ansætter 400 personer

Hvor lang tid tar det egentlig å omskolere crew? :wow:
Håper det midlertidige produktet blir gjennomført, med f.eks. Air Atlanta fly i fulle Sterling farger og med Sterling uniformer.
 
Back
Top