• Hei

    Vi i Foreningen Flyprat ønsker takke de av dere som har valgt å være medlem av foreningen gjennom det siste året, og dermed støttet driften av Flyprats forum og Airpics med 150kr.

    Vi håper å kunne ha deg videre med til neste år og at du fortsatt vil være medlem nå som nytt medlemsår begynte 1. oktober 2025

    Merk at etter årsmøtevedtaket er medlemsavgiften fra og med i år 150kr

    Betalingen kan enten gjøres via Vipps: 150kr til #18641 eller via Letsreg på linken under:

    https://www.letsreg.com/no/event/medlemskontingent_2026_01102025

    (Husk og oppgi brukernavn så betalingen kan linkes til brukeres)

    De av dere som alt har betalt i oktober er selvsagt registrert i det nye medlemsåret

    Med vennlig hilsen - Styret i Foreningen Flyprat

Skeiv kondensstripe fra TAP

Kanon

ScanFlyer Gold
Jeg kikket tilfeldigvis ut vinduet da jeg fikk øye på en flott kondensstripe, lik den fra et firemotors jetfly. Jeg grep tak i kamera som alltid er innen et par meter fra meg og klart til bruk. Uheldigvis er min nyinnkjøpte gamle 400mm F5.6 fra 1998 på verksted, men har en EF 200mm F2.8 L som fikk holde.

Flyet nærmet seg sola, men jeg rakk å fyre av et par bilder likevel før jeg uforvarende endte opp med å se direkte på sola(Ikke bra å se på sola gjennom kamera sier du :lol:)
Sollyset ble brutt av små vanndråper som kondenserte i det lufta føyk over vingen. Fenomenet kalles cloud iridescence på godt norsk, mer info hos Atoptics.co.uk med et flott 747 bilde.
Brytningen av sollyset resulterte i en flott regnbue kondensstripe fra vingene i tilegg til den fra TAP sin Airbus A320 på vei til LIS fra OSL. Det hele var synlig med øynene inntil mitt møte med solskiva.

Jeg brukte Canon 60D innstilt på lukkerprioritet med en en lukkertid på 1/4000s og kameraet valgte blender F4 og ISO 100.
Bildet er etterbehandlet i Lightroom 3, der jeg har gjort det litt mørkere for å motvirke de reflekterte sollyset i skyene. Jeg har også beskjært bildet ganske kraftig pga den relativt korte brennvidden på 200mm og flyets høyde på ca 8000 meter.
attachment.php


Her er flyet i 1:1 størrelse der kan man se at kondenstripa fra vingene mot normalt følger flykroppen fra vingen, mens motorenes kondesstripe starter som normalt først bak halen på flyet.

attachment.php


Tittelen på tråden var kun humoristisk ment og et forsøk på noe litt mer spenstig en en cloud irridesence fra TAP A320 CS-TQD på vei fra OSL til LIS så jeg håper det går greit ;)
 

Attachments

  • tap__290611_cs-tqd-9912.jpg
    tap__290611_cs-tqd-9912.jpg
    28.1 KB · Views: 836
  • tap__290611_cs-tqd_1til1-9912.jpg
    tap__290611_cs-tqd_1til1-9912.jpg
    140 KB · Views: 838
Tittelen på tråden var kun humoristisk ment og et forsøk på noe litt mer spenstig en en cloud irridesence fra TAP A320 CS-TQD på vei fra OSL til LIS så jeg håper det går greit ;)

Jeg skjønte poenget på vitsen nå ja. Finfine bilder!
 
Back
Top