Sjøflyhavna stengt i sommer!

Falcon

ÜberScanFlyer
Sjøflyhavna stengt i sommer!

En ny og veldig lokal avis, "Fornebu og Snarøyposten", melder at Sjøflyhavna restaurant skal holde stengt i sommer. Fornebu Utvikling, den lokale eiendomshaien, mener huset er for nedslitt til at det går an å servere noe der i det hele tatt. Nå skal bygget pusses opp slik at takterrassen kan åpnes for servering igjen (juhu!). Men i mellomtiden må vi altså finne et annet sted å ølle og se på sjøfly...

Det er foreløpig uvisst hvem som skal ta over driften, men det spørs om det ikke blir en repetisjon av restaureringen av Sagene Lunsjbar, som gikk fra mørkebrun bule med billig øl til gourmetrestaurant med kjip profil.
 
Re: Sjøflyhavna stengt i sommer!

Bare den ikke forsvinner.
Nå trodde jeg at Sjøflyhavna var fredet og at det er en av grunnene til at bygningene aldri ble vinterisolert for helårsdrift.Det var på trappene med en omfattende restaurering av huset da jeg flyttet til Snarøya i 1985,men det ble stanset forholdsvis kjapt.
 
Re: Sjøflyhavna stengt i sommer!

Men i mellomtiden må vi altså finne et annet sted å ølle og se på sjøfly...

Tja - går vel an å ha picnic der? :colgate: :colgate: :colgate:

Kilen er jo et alternativ - flere fly og grill på terrassen... ;)
 
Re: Sjøflyhavna stengt i sommer!

Nå har jo Sjøflyhavna blitt vandrevet i årene etter '98, så picnic alternativet er absolutt en mulighet, noe jeg har gjort de seneste år. Eneste forandringen er at 31 bussen ikke stopper rett utenfor lenger. Ellers er SAS hotellet en mulighet da..
 
Re: Sjøflyhavna stengt i sommer!

Men det er vel ikke noen sjøfly fortøyd utenfor hotellet?

Trodde Sjøflyhavna-treffene var fordi man ville hvile øyet på sjøfly...

Altså picnic! :p
 
Re: Sjøflyhavna stengt i sommer!

Originally posted by ANX

Men det er vel ikke noen sjøfly fortøyd utenfor hotellet?

Trodde Sjøflyhavna-treffene var fordi man ville hvile øyet på sjøfly...

Altså picnic! :p

De kommer på innflyvning over Bestum, så det er mulig å se et fly i noen sekunder da:colgate:

Nei, picnic er tingen, bare forslag fra min side med SAS hotellet og litt mimring fra den tiden jeg vokste opp der...
 
Re: Sjøflyhavna stengt i sommer!

Hvis du vil ta oss med til hotellet og bidra med opplevelser fra "dengang da" - KLART at mange vil være lutter øre. Flere enn deg har jo bodd i nærheten.

Fortrinnsvis bør dette foregå når vinden varsles til å bli fra øst, slik at sjøflyene kan observeres på finale inn fra Lysaker... Me fix!

Har selv gode minner fra "Globetrotter" for en mannsalder siden. De har et flott oversiktsbilde fra FBU hengende i nedgangen til garderoben!

Vi har nå fire treff-alternativer på Snarøya. :colgate:
 
Sjøflyhavna stengt i sommer!

Hei,

Kunne det være en ide å ha en samling ute på Fornebu i sommer hvor vi slår oss sammen om å ta en sjøflytur med Fonnafly?

Med fire pax om gangen blir det 600/1000kr på hver for en rundtur.
Se http://www.fonnaflyoslo.no

Eders
Knut Erik
 
Back
Top