• Hei

    Vi i Foreningen Flyprat ønsker takke de av dere som har valgt å være medlem av foreningen gjennom det siste året, og dermed støttet driften av Flyprats forum og Airpics med 150kr.

    Vi håper å kunne ha deg videre med til neste år og at du fortsatt vil være medlem nå som nytt medlemsår begynte 1. oktober 2025

    Merk at etter årsmøtevedtaket er medlemsavgiften fra og med i år 150kr

    Betalingen kan enten gjøres via Vipps: 150kr til #18641 eller via Letsreg på linken under:

    https://www.letsreg.com/no/event/medlemskontingent_2026_01102025

    (Husk og oppgi brukernavn så betalingen kan linkes til brukeres)

    De av dere som alt har betalt i oktober er selvsagt registrert i det nye medlemsåret

    Med vennlig hilsen - Styret i Foreningen Flyprat

SAS på kollisionskurs med minister

Guest

ScanFlyer Gold
SAS på kollisionskurs med minister

fra www.standby.dk
SAS tager afstand fra et forslag fra miljøminister Connie Hedegaard (K) om, at der i EU skal indføres en CO2-afgift på flybrændstof. Stort set alle andre dele af transportsektoren er pålagt afgiften, men flyselskaberne er indtil videre gået fri. Miljøministeren har bl.a. allieret sig med sin tyske kollega i bestræbelserne på at få afgiften indført, men ifølge SAS vil en CO2-afgift kun betyde en fordyrelse af billetpriserne, uden at miljøet gavnes.

SAS støtter dog tanken om et Co2-kvotesystem – men kun hvis systemet kan gennemføres globalt.


________________________________

Måske den danske lufthavnsksat på 75 kan fjernes og erstattes af en CO2 afgift
 
Replying to Topic 'SAS på kollisionskurs med minister'

Originally posted by jens

Måske den danske lufthavnsksat på 75 kan fjernes og erstattes af en CO2 afgift

...og måske vi bare kan fjerne den danske lufthavnsskat på 75 kr.
 
Replying to Topic 'SAS på kollisionskurs med minister'

Originally posted by jens

SAS vil en CO2-afgift kun betyde en fordyrelse af billetpriserne, uden at miljøet gavnes.
Hvis folk flyr mindre og bruker mer miljøvennlige transportmidler - eller det stimulerer til utvikling av mer miljøvennlige fly - så virker det.

Det første liker sikkert ikke SAS, men det er en annen sak, så får de heller snakke for sin syke mor.
 
Back
Top