SAS fjerner aldersgrensen

LN-RRA

Eurobonus Diamond
Unge reisende får også poeng

Fra 1. juli kan endelig også flypassasjerer under 18 år få bonuspoeng når de flyr. SAS fjerner aldersgrensen for EuroBonus-poeng.

Fra denne sommeren kan du få bonuspoeng når du flyr uansett hvor gammel du er. Til nå har fordelene ved EuroBonus-poeng vært forbeholdt passasjerer over 18 år, men nå er det også fritt frem for de yngre. Dermed kan unge også tjene opp poeng til bonusreiser, hotellovernattinger og andre fordeler.

Ønske fra kundene
- Vi har fått mange henvendelser fra familier som er en del på reise som synes det er urettferdig at bare de voksne får poeng og fordeler. Dette har vi lyttet til, og fjerner 18-årsgrensen i dag, sier Thomas Midteide, kommunikasjonsdirektør i SAS Norge.

SAS har over en halv million norske barn og unge som reiser med dem hvert år. De fleste reiser bare et par ganger i året, men det er også flere og flere som pendler regelmessig mellom ulike destinasjoner. Antallet familier som jobber eller studerer i utlandet øker, og da reiser også hele familien mer.

Gullkort gir fordeler
- Våre unge passasjerer vil nå få mulighet til å tjene poeng på alle Star Alliance-flygninger og hoteller over hele verden. Kanskje synker snittalderen i SAS-loungene, siden de unge også vil kunne få gullkort om de reiser nok, sier Midteide.

Passasjerer som er gullmedlem i SAS har mange fordeler som gjør reisen mer effektiv. De kan blant annet sjekke inn på egne skranker, bruke FastTrack for raskere sikkerhetskontroll og prioritet på ventelister.

------------------
Kontaktinformasjon for journalister:
Kommunikasjonsdirektør Thomas Midteide
Telefon: 95 71 71 04
Mail: thomas.midteide@sas.no
 
Det har vært en god del medieoppslag på dette i årenes løp, og det er veldig bra at SAS endelig tar til fornuft og gjør bonusprogrammet tilgjengelig for alle. Så får vi håpe at det kommer flere gode nyheter fra EuroBonus i tiden fremover...
 
Infants betaler ikke for seg ...

Ergo ingen poeng - som jeg trodde. Men om vi kjøper eget sete til infant kan vi da betale for henne som barn? Og vil hun da kunne opptjene poeng? Når hun er 22 mnd - så kan det være greit med eget sete til tross for at det ikke er "obligatorisk"
 
Kjøper du sete, så er infanten som barn å regne, og kan dermed opptjene poeng. Intet sete = null poeng.
 
Infants betaler typisk 10% av voksenpris + avgifter til utlandet, selv om de sitter i foreldrenes sete. Det altså feil å påstå at disse reiser gratis.
 
Kranglefant. ;) Gratis er et relativt begrep, men jeg synes det ville være feil å gi dem de samme rettighetene som de som betaler for et sete. Men kanskje man skulle foreslå at inf får 10% opptjening .. ? La meg se .. hva er 10% av 25% på billigste bookingklasse .. ? HER lan man snakke mikropoeng! :lol:

OK ..
 
Back
Top