• Hei

    Vi i Foreningen Flyprat ønsker takke de av dere som har valgt å være medlem av foreningen gjennom det siste året, og dermed støttet driften av Flyprats forum og Airpics med 150kr.

    Vi håper å kunne ha deg videre med til neste år og at du fortsatt vil være medlem nå som nytt medlemsår begynte 1. oktober 2025

    Merk at etter årsmøtevedtaket er medlemsavgiften fra og med i år 150kr

    Betalingen kan enten gjøres via Vipps: 150kr til #18641 eller via Letsreg på linken under:

    https://www.letsreg.com/no/event/medlemskontingent_2026_01102025

    (Husk og oppgi brukernavn så betalingen kan linkes til brukeres)

    De av dere som alt har betalt i oktober er selvsagt registrert i det nye medlemsåret

    Med vennlig hilsen - Styret i Foreningen Flyprat

SAS bestiller nok en 737

CO gjør vel dette, eller hva Dag J?

Grunnen er vel at de som gjør det har forhandlet seg frem til en god avtale med de som leverer Kit'ene at det er økonomisk lønnsomt å gjøre det selv enn å betale Boeing for å gjøre jobben. Men vingen er vel ferdig slik at det vel "bare" å montere wingleten. Kanskje Dag J. kan utdype litt mer her?

Dette har vi diskutert før. Ingen 737 bortsett fra -900ER kommer med Winglet standard. Dette er ekstrautstyr som Boeing charger masse bob for.

Dag får levert sine fly uten Winglets og setter på egeninnkjøpte selv og sparer masse penger på det
 
Back
Top