RNoAF RF-84 Thunderflash

DC3_driver

Newcomer
Hei alle!

Stiftelsen Dakota Norway har en liten gruppe entusiaster som restaurerer en RF-84 Thunderflash i Dakota hangaren på Torp. Det er nå kommet til malejobben.

Er det noen her inne som har informasjon om farger, fargekoder som ble benyttet på RF-84?

Eller kansje har noen smarte linker til informasjon :-).

Kjennemerker og skvadron på individ kan fremskaffes om det ønskelig.

På forhånd takk,

Lars
 
Last edited:
Hei! Fant ut at en av gutta hadde blad nr 12 liggende med all informasjon etter et hint fra dere!!

Tusen takk for all hjelp.

Lars
 
Hvilken stand er det den skal restaureres opp til? Er det meningen den skal fly igjen, eller er det bare snakk om et utstillingsobjekt?
 
Hvilken stand er det den skal restaureres opp til? Er det meningen den skal fly igjen, eller er det bare snakk om et utstillingsobjekt?

Jeg skal ikke foregripe DC3_drivers utvilsomt uttømmende svar, men det hadde vært en bragd og verdenssensasjon om vi hadde fått det flyet i luften igjen. Gud bedre, det kunne vært artig. Men, les Flyhistorie og trekk dine egne slutninger om Thunderflashens mulige egnethet som klubbfly. :)
 
Vær så snill, ta en prat med Nils Mathisrud som er redaktør av Flyhistorie. han er vår fremste ekspert når det gjelder maling i Luftforsvaret.
Når Thunderflashen skal males bør det gjøres skikkelig!
 
Back
Top