• Hei

    Vi i Foreningen Flyprat ønsker takke de av dere som har valgt å være medlem av foreningen gjennom det siste året, og dermed støttet driften av Flyprats forum og Airpics med 150kr.

    Vi håper å kunne ha deg videre med til neste år og at du fortsatt vil være medlem nå som nytt medlemsår begynte 1. oktober 2025

    Merk at etter årsmøtevedtaket er medlemsavgiften fra og med i år 150kr

    Betalingen kan enten gjøres via Vipps: 150kr til #18641 eller via Letsreg på linken under:

    https://www.letsreg.com/no/event/medlemskontingent_2026_01102025

    (Husk og oppgi brukernavn så betalingen kan linkes til brukeres)

    De av dere som alt har betalt i oktober er selvsagt registrert i det nye medlemsåret

    Med vennlig hilsen - Styret i Foreningen Flyprat

Rettigehet LH M&M Sølv hos SAS

sirpjalle

ScanFlyer Mile High Club
Rettigehet LH M&M Sølv hos SAS

Jeg har klart å få med sølvstatus hos LH via jobb. Dette er dog et kjekt kort som er kjekt å ha, selv om det nok ikke vil bli hyppig brukt. Ikke er jeg så bevandret her inne med stauskort som enkelte andre her inne er.

Er klar over hvilke rettigheter jeg har med kortet så lenge jeg flyr med LH gruppe materiell og/eller LH billett. Har googlet litt, men jeg finner ikke 100% svar på SAS sine sider, siden de kun nevner rettigheter med EB Sølv. Og kikken en på LH sine sider, så fører linken ut i det store intet hos SAS.no

Men hva vil dette gi meg i Norge av "guddies". Og med Norge tenker jeg primært innelands.

- Det skal vel gi meg prioritet dersom flyet er fullbooket. Men jeg har sett av eldre tråder her inne at det ikke nødvendigvis er verdt så mye når en flyr SK materiell.

- Det skal vel og kunne gi meg muligheten til å gå til buisiness innsjekk?

Vennligst korriger meg, og gjerne kom med mer info. Jeg er hel "grønn" når det gjelder dette temaet. ^_^
 
Re: Rettigehet LH M&M Sølv hos SAS

*A silver benefits rent generelt (ganske skralle greier):

Priority Reservations Waitlisting - when there aren't any seats left on your preferred flight, gives you priority should a seat become available.
Priority Airport Standby - gives you top priority when standing by for a flight at the airport.
http://www.staralliance.com/en/benefits/frequent-flyer/gold-silver-status/

For M&M sølv står det en del her:
https://www.miles-and-more.com/onli...m/information?nodeid=2547184&l=en&cid=1000328
Eks. om business-innsjekk:
For flights operated by Adria Airways, Air Dolomiti, Austrian Airlines Group, Brussels Airlines, Croatia Airlines, LOT Polish Airlines, Lufthansa, Luxair and SWISS.

Mye detaljer i fotnotene.
 
Re: Rettigehet LH M&M Sølv hos SAS

Dog kan man vel til en viss grad se på business check-in for Star Silver som en upublisert fordel også hos de fleste partnere, selvom man ikke har "krav" på det.
 
Re: Rettigehet LH M&M Sølv hos SAS

Discus: Har sett på denne siden. Skal legges til at jeg kun fikk hovedsiden til M&M. Så hvis jeg tolker deg riktig, så har man i grunn krav på null og niks mht til SAS?
 
Re: Rettigehet LH M&M Sølv hos SAS

Discus: Har sett på denne siden. Skal legges til at jeg kun fikk hovedsiden til M&M. Så hvis jeg tolker deg riktig, så har man i grunn krav på null og niks mht til SAS?

Star Silver er dessverre en vits (hos andre enn utsteder).

(De amerikanske selskapene ser ut til å være de eneste som formelt "annerkjenner" andres Star Silver).
 
Re: Rettigehet LH M&M Sølv hos SAS

Riktig. Hadde en følelse av det gitt ut fra mangel av info på dette temaet på nettet. :)
 
Last edited:
Back
Top