Retro

Halvorsn

ScanFlyer Molded
Nå som støvet fra a380n endelig har lagt seg, så tenkte jeg å vise et par-tre bilder som jeg har "gjort gamle". Jeg lurer på hvordan dere synes det ser ut, så jeg setter pris på tilbakemeldinger om hva som kan gjøres bedre - for det er jeg SIKKER på at det er ;)
Nok om det, her kommer bildene.


Spitfire Retro by Halvor S.N., on Flickr


War by Halvor S.N., on Flickr



Retro by Halvor S.N., on Flickr
 
Ikke at jeg er noen spesialist, ideen er veldig bra og bildene er fine, men tror de hadde blitt mye finere om de ikke var så "kornet" og kansje hadde vært mere som ett svart/hvitt bilde, det er min mening :) men helt klart ideen er bra
 
Takk. Grunnen til at jeg legger til såpass mye støy er fordi det skal representere det piksler gjør idag, og at det er tatt med en litt dårlig film med høy ASA-verdi. Men igjen det er min oppfattning, så jeg setter stor pris på tilbakemeldingen Torben - jeg skal se hva jeg kan gjøre uten mye korn videre ;) :)
 
Synes bildene var ganske stilige jeg :) Jeg har tilnærmet lik null peiling på fototeknikk etc, men bildene ser jo hvertfall übergamle ut! Spesielt nr3, mtp motivet :D
["konstruktivt"]Ellers, vet ikke når farge-foto kom, men ser hvertfall i bilde 1 og 2 at det er litt farger gjemt inni der, så kanskje svart-hvitt hadde gjort seg ennå mer?[/"konstruktivt"]
 
Fargefoto var blasst men tilstede for de som hadde penger selv i '30-åra. Derfor er det et par bilder med blasse farger, men interessant å høre - absolutt! Hva med tinten på bilde 3? Burde det være ren S/H eller mer et bittebittelite gulpreg på fremtidige bilder?
 
For min del så er jo noe av det som kjennetegner gamle familiebilder osv hjemme at de er blitt en smule gule, pga tidens tann! Så sånn sett så vil det kanskje være en fin effekt :) Skulle gjerne sett at flere kompetente kommenterte her også, er en artig ide og morsomt prosjekt det her :) Morsomt å se fremtidige bilder! Gjerne av "eldre" motiv slik som du har gjort her :)
 
Digital støy har kanskje en tendens til å bli en smule pikselert så personlig foretrekker jeg å simulere "god gammeldags fiskegr..eeeh, filmstøy" :p
Bilde #2 synes jeg begynner å ligne, men vignetteringen er jeg litt usikker på.
Ellers synes jeg b&w gir det beste visuelle inntrykket.
Bildene under er et forsøk på å simulere filmstøy ved først å tilføre noise (gaussian) for deretter å kjøre litt gaussian blur.
Siste bildet har i tillegg fått litt sepiatone(#704214)

Noise_b_w.jpg

 
Takk for tips! Mulig om den sepiatonen blei litt rød? Men for all del, jeg liker begge bildene :) Jeg er enig med vignetteringen - synes selv etter mer ettertanke at den blei for hard. Men man må vel prøve seg frem antar jeg ;)
 
der ja! Forbinder gjerne sepia med gul- og ikke rødtoner, hehe ;) Men det blei veldig bra det siste nå, altså :)
 
Back
Top