Re: OSL 24/7 ny TV-serie på Viasat 4
Har sett en del av sesong 2 nå, og må si at jeg er positivt overrasket. Er fortsatt en del toll og F.O. men det kan jeg leve med, er vel tegn på at man har en relativt fungerende flyplass når butikktyverier og tollkontroll står i sentrum. Likevel, jeg synes det er helt greit at folk som stjeler fra butikkene får F.O. Roar eller Pekka etter seg, godt å se at de ikke slipper unna så lett.
Interessant at de tar med en del teknisk, både hos Norwegian og SAS, og at de hadde et kameracrew der under snøkaoset. Jeg misunner ikke de stakkarene som jobber i billettskranken der når sånt skjer. Var litt av noen typer de to de brukte tid på der: Han ene var en klassisk kranglefant og han andre innså ikke selv at han hadde dummet seg ut og gav en skyllebøtte til de som hjalp ham.
Også interessant for de av oss som jobber i utlendingsforvaltningen at de har tatt med en del fra immigrasjonskontrollen, tydelig at det er enkelte fly som er "belastet", type RIX og FCO, det er vi kjent med. I og med at mesteparten av disse stort sett bare ender med bortvisning så er ikke det saker vi ser så mye til på vårt bord, her har politiet vedtaksmyndighet selv (utl. § 17 jf. utlf. § 5-2).