Jeg har et generelt spørsmål om hvordan ombookinger ved forsinkelser håndteres. Sett at man har en rimelig komplisert (men gjennomgående) billett på flere Star alliance-selskap, med første leg fra en norsk flyplass inn til OSL. Alt på økonomiklasse uten noen status å vifte med. Pga dårlig vær blir man så forsinket inn til OSL at videreforbindelsen ryker. Hva er da prioriteringene når det skal lages en ny reiserute?
- Velges det alltid alliansepartnere, eller også andre selskap SK har interline med?
- Prioriteres det å få passasjeren raskest mulig frem, eller er det prisen som avgjør - blir man satt på business dersom det får passasjeren raskest frem?
- Vil reisefølger alltid holdes samlet, eller er det aktuelt å sende folk med ulike fly (forutsetter naturligvis at barn holdes sammen med minst én av foreldrene)?
Last edited: