Økt dekning på Flightradar24

Belarnion

ScanFlyer Blue
Økt dekning på Flightradar24

Siden jeg ikke har nok med å se på fly på skjermen på jobben har jeg startet mitt eget lille prosjekt for å øke dekningen til fly uten ADS-B (Widerøe, Småfly, Lufttransport osv) på Flightradar24.

FR24 sender ut gratis mottakere til privatpersoner som har sendt inn en søknad og som FR24-teamet vurderer at har en god plassering for en antenne. Dvs plasser med god 360 graders sikt og ingen hindre som trær og hus i veien for signalene.
https://www.flightradar24.com/apply-for-receiver

Prosjektet mitt startet med en antenne på taket mitt i Bodø (F-ENBO3).
Senere har jeg vært pådriver for en mottaker på Røst (F-ENRS1), en mottaker på Keiservarden 360moh bak Bodø (F-ENBO4) og en mottaker på Herøy utenfor Sandnessjøen (F-ENST1).
Disse mottakerne har gitt bedre dekning på Helgeland og mye bedre dekning utover Vestfjorden. Ned til Bodø kan man nå ofte se Widerøefly ned til 300 fot!

Kunne noen av dere være interessert i å søke om å få en mottaker?
Det er en veldig grei søknadsprosess og alle som får innvilget søknad og monterer boks med antenne får et gratis business-abonnement på FR24...

I nærheten av Mosjøen er det ingen mottakere i det hele tatt. En søker herfra med OK plasseringsmuligheter for en antenne vil nesten garantert få en mottaker.
Ellers er det dårlig dekning inn til Skagen, Røros, Hovden, store deler av fjellheimen i Sør-Norge og store deler av Finnmark.
 
Re: Økt dekning på Flightradar24

Støttes , hilsen : F-ENRY1
Enkelt å sette opp, og veldig stabil mottaker = lite hazzel å ha dette hosted hjemme
 
Re: Økt dekning på Flightradar24

Søkte, de var intr. men er for mye trær her, selv om jeg er nært OSL..

Sent from my HTC One M9 using Tapatalk
 
Re: Økt dekning på Flightradar24

Søkte jeg også, men fikk avslag. Mjøndalen.

Sent fra min SM-G955F via Tapatalk
 
Re: Økt dekning på Flightradar24

Det var jo kjipt at dere vi avslag.
Så vidt jeg kan se av FR24 kunne Gardermoen sikkert hatt bruk for bedre low-level MLAT-dekning. Det samme gjelder området rundt kjeller. Området Notodden - Mjøndalen - Drammen - Hønefoss tror jeg faktisk har ganske bra MLAT-dekning.
 
Back
Top