Ny rekord på Vigra?

Re: Ny rekord på Vigra?

Dersom vi ser på passasjerfly, så var det vel eit stort for nokre år sidan. Det var vel chartery til Israel, og det måtte lånast ekstra brannbil frå Årø for at beredskapen skulle vere god nok. Eg hugser ikkje type, men fotografen på Vigra har det vel i sitt arkiv...:D
 
Re: Ny rekord på Vigra?

Det er CS-TFT (B767-300) fra EuroAtlantic Airways som kommer...over Trollhettan nå...
 
Re: Ny rekord på Vigra?

Skal stå til litt utpå morgenkvisten, så nå er det bare å sette på vekkeklokka... (for de som er oppe eller på jobb:)
 
Re: Ny rekord på Vigra?

Vigra har også hatt besøk av A310. Det aktuelle fraktflyet var en IL-76.

Espen
 
Re: Ny rekord på Vigra?

Vigra hadde også besøk av Braathens 767-200 en gang på 80-tallet, dvs før rullebanen ble forlenget. Tror det var en flyvning ifm Høyre's landsmøte som ble avholdt i Ålesund.
 
Re: Ny rekord på Vigra?

Sur passasjer er ikke så opptatt av størrelsen:

Tilfeldigheter ville ha det til at dette var det største passasjerflyet som har landet ved flyplassen.

Det er en fattig trøst for flypassasjer Solvang:

– Ja, i natt kunne jeg iallfall ikke brydd meg mindre, og jeg vil ikke velge samme reiseselskap en gang til, avslutter hun.

:D Ellers synes ikke jeg hun hadde så fryktelig mye å klage over her.

http://www.smp.no/nyheter/alesundogomland/article8433411.ece
 
Ny rekord på Vigra?

Ser ut som de 2 som har kommentert artikkelen var fornøyd med behandlingen de fikk..
 
Back
Top