Norske flyplasser kan stenge 01JUN

  • Thread starter Thread starter LN-HAT
  • Start date Start date
L

LN-HAT

Guest
Avinor har svart med permitteringsvarsler til alle ansatte etter brudd i lønnsforhandlinger. Fra 1. juni kan reisende møte stengte flyplasser.

– Avstanden er svært stor, sier leder av YS-NAVO Ingerid B. Bjercke.

Fra dn.no
 
Skal bli morro å se om forsvaret setter like stor pris på at Avinor permiterer ansatte forsvaret trenger, men som Avinor "glemmer" i forbifarten i år også men begrunnelsen: "Avinor har ikke behov for XXXXXX i denne perioden"

....var en og annen Luftvingsjef som ble litt pi***** i fjor. (Det er en årlig sak det her, hver gang det er stor avstand i ett oppgør, sender svina i ledelsen ut permiteringsvarsler til alle ansatte.)

Får vel hente arket i postkassa på jobben :cheers:
 
Hvor lander vi da? 1. juni skal vi etter planen komme hjem fra oston og Reykjavik...
 
Men hva skal du på Island da.....streiken varer nok ikke evt i kun timer:sarc

Her må en være forberedt på det verste og håpe på det beste :)
 
Jo, det er sikkert flott, men tviler på at flyselsakpene ønsker å ha "fulle laguner" på Island....det må sikkert betales av passasjerene i så tilfelle.

Men lagunen og Island er vel verdt et par dagers stopp;)
 
Angrer litt på at vi ikke la inn et døgn på Island på vei over til USA - hjem igjen så vil jeg nok foretrekke å komme fortest mulig hjem!
 
Hadde nok vært kjempekjekt, dessuten blir det en ting til som skjer på turen med masse opplevelser...samt kortere flyturer.
Men enig at en ofte vil rett hjem når en skal hjem.....

..."Du skal alltid hjem...":)
 
Streik kan gi flykaos i Norge

Avinor og arbeidstagerorganisasjonene YS og LO klarer ikke å bli enige om en ny lønnsavtale. Riksmeglingsmannen Svein Longva har innkalt partene til megling 30 mai kl. 12.00, og fristen for å komme til enighet er satt til 31. mai ved midnatt.

- I dag er avstanden veldig stor mellom våre krav, og tilbudet fra Avinor, sier leder av YS-NAVO Ingerid B. Bjercke til VG Nett.

Hun mener det er en reel fare for at partene ikke blir enige før fristen går ut, og at vi kan våkne opp til fullstendig flykaos 1. juni.

- Forhandlingene er ekstra vanskelige, fordi det er et dårlig klima fra før mellom de ansatte og Avinor, mener fagforeningslederen.
 
Og der har jeg endret flybilletten min fra morgenen 1.juni til kvelden 31.mai og bestilt hotell.....

....tar ikke sjansen....
 
Back
Top