• Hei

    Vi i Foreningen Flyprat ønsker takke de av dere som har valgt å være medlem av foreningen gjennom det siste året, og dermed støttet driften av Flyprats forum og Airpics med 150kr.

    Vi håper å kunne ha deg videre med til neste år og at du fortsatt vil være medlem nå som nytt medlemsår begynte 1. oktober 2025

    Merk at etter årsmøtevedtaket er medlemsavgiften fra og med i år 150kr

    Betalingen kan enten gjøres via Vipps: 150kr til #18641 eller via Letsreg på linken under:

    https://www.letsreg.com/no/event/medlemskontingent_2026_01102025

    (Husk og oppgi brukernavn så betalingen kan linkes til brukeres)

    De av dere som alt har betalt i oktober er selvsagt registrert i det nye medlemsåret

    Med vennlig hilsen - Styret i Foreningen Flyprat

Norsk video, noen som kjenner seg igjen?

Tror dette er en fraseologi mellom ATC og jagerfly i single pilot operasjoner

Hører stort sett alltid at alle militære fixed wing bruker fraseologien. Er en standard regel for militære fly med retractable.
 
Man er pålagt å sjekke at de har hjulene ute, norske militære single ja, da enten ved selvsyn (kikkert) eller ved å spørre piloten.
 
En av passasjerene filmet med fartøysjefens fotoutstyr, står det i rapporten. Og videre står det at bildene skulle selges til fartøysjefen (firmaet hans). Tro hvem som ga filmen til NRK (der den ble lagt ut for noen måneder siden) og videre til YouTube?
 
Uansett var det nå en uthenging av fartøysjef som ikke hører hjemme i en slik rapport. Detaljer som ikke hører hjemme og momenter som ikke har noe med selve hendelsen å gjøre.
Jaja, heldigvis har man kommet videre innen hendelsesgranskning. Anbefalt lesning: Sidney Dekker: The Field Guide to Understanding Human Error.

K
 
Back
Top