• Hei

    Vi i Foreningen Flyprat ønsker takke de av dere som har valgt å være medlem av foreningen gjennom det siste året, og dermed støttet driften av Flyprats forum og Airpics med 150kr.

    Vi håper å kunne ha deg videre med til neste år og at du fortsatt vil være medlem nå som nytt medlemsår begynte 1. oktober 2025

    Merk at etter årsmøtevedtaket er medlemsavgiften fra og med i år 150kr

    Betalingen kan enten gjøres via Vipps: 150kr til #18641 eller via Letsreg på linken under:

    https://www.letsreg.com/no/event/medlemskontingent_2026_01102025

    (Husk og oppgi brukernavn så betalingen kan linkes til brukeres)

    De av dere som alt har betalt i oktober er selvsagt registrert i det nye medlemsåret

    Med vennlig hilsen - Styret i Foreningen Flyprat

Noen som vet.......

Piddien

ScanFlyer Silver
hvor dette bildet er tatt??

bf20353e.jpg


Spesielt å se en av forsvarets sine Safirer i helt gult skjema som de ble levert i da de kom til Norge. :)
 
"Steinørkenen" på FBU. Rett utenfor der hvor BU-hangaren kom mange år senere. De tyske jagerflyhangarene i bakgrunnen, og i bakkant av sideroret ser man Holmenkollbakken som den så ut til OL i 1952. Safir kom i 1956, og bokstavkoden U for Safir forsvant i 1972. Tipper bildet er tatt engang mellom 1956 og 1960.
 
Takk for hjelpen :)

Bildet er nok tatt enten i 1956 eller 1957.
Nok et mysterium løst her ved hjelp av forumet.

:)
 
Back
Top