NAS: Veldig godt forhold til Finnair

Om samarbeidet er så godt, hvorfor samarbeider de ikke i praksis? Hvorfor starter Norwegian flyvninger i direkte konkurranse med Finnair?
 
Om samarbeidet er så godt, hvorfor samarbeider de ikke i praksis? Hvorfor starter Norwegian flyvninger i direkte konkurranse med Finnair?

Står det ikke bare at forholdet er godt, og at det bli samarbeid etter hvert? Det er vel også snakk om å dekke inn nisjer i det samme markedet.

For å snu det på hodet. Hvis Star Alliance samarbeidet er så godt, hvorfor åpner de da ruter i direkte konkuranse med hverandre? (Eller One World/Skyteam for den saks skyld).
 
Nå eier vel Finnair noen få prosent av Norwegian,(var det tidligere vertfall) så da skulle det vel bare mangle at de ikke skulle sammarbeide på noe vis. Kjos har jo før omtalt Finnair som "våre venner i øst"
 
I tillegg til at det snart kommer samarbeidsruter med Finnair, mener Bjørn Kjos også at Khartago bør ødelegges.... ;)
 
Back
Top