NAF Xtra kredittkort

kekker

Onkel reisende kekker
Det poppet nettopp inn en epost, fra NAF, der det blandt annet sto følgende å lese:

"4 % bonus på fly-, tog- og båtbilletter"

Nå har jeg ikke finlest alt som står med liten skrift, men om jeg kan kombinere dette med gode rabatter på drivstoff, spørs det om trumf visakortet mitt ryker.

Det står å lese at man kun kan ta ut 2500 kroner per år i bonus, med mitt mønster er det ikke noe problem å makse denne, men det er jo greit å ta med seg "gratis" penger. Sålenge man er flink gutt å betaler regningene sine.

Noen som har erfaringer med dette kortet?
 
Helt kurant, men du må jo bestille direkte fra flyselskapene da - ikke reisebyråer og andre nettbookingsteder.

For drivstoff er jo 365direkte et bedre alternativ uansett

Med NAF-kortet må du aktivt velge fly ELLER drivstoff (men kan bytte mellom kategoriene hele tiden)
 
Last edited:
Bruker dette på månedkort på ferje, bensin, parkering og flybilletter. Er veldig fornøyd. 365Direkte er også greit på bensin, men som oftest er det hos Statoil jeg fyller, og da er det NAF Xtra som er aktuelt grunnet -30 øre direkte på pumpa.

Eneste minuset som nevnt ovenfor er at det finner 2 kategorier og at en da må bytte mellom disse. Da blir det litt vanskelig å få bonus på flybilletter og bensin/parkering på samme dag.

Men Trumf Visa er veldig bra uansett. Med 1% på samtlige kjøp blir det litt penger. Spesielt hvis det er behov for større innkjøp.
 
For de med ordnet økonomi er det sjelden lurt å ha bare ett kredittkort.

Velg det som gir best betingelser for de forskjellige kjøp så blir det fort både cashback og bonuspoeng.
 
Naf har god rabatt hos Hertz, med gratis ekstra sjåfør. Betaler en i tillegg med dette kredittkortet rr barnesete gratis, verdi er 312 kr.
 
Naf har god rabatt hos Hertz, med gratis ekstra sjåfør.

Man bør som vanlig sjekke med diverse koder.

Erfaring fra USA: Forrige gang var det faktisk bedre rabatt på 365Direkte, og i California er det ikke noe extra driver fee uansett. Ekstra gratis sjåfør med NAF skal ihht reglene kun være hvis den andre sjåføren er i familie eller også er NAF-medlem.
 
Back
Top