Motlys og medlys - OSL

viking1965

ScanFlyer Silver
Men kun vestre rullebane i bruk og brukbart vær i sikte var tiden endelig moden for å fange SAS A330 ved ankomst.
I en ideell verden hadde jo selvfølgelig flyene landet fra syd slik at jeg kunne fange dem i all si prakt,men siden lykken kun står den kjekke bi,måtte jeg nøye meg med saftige motlysbilder.
Uansett,mission accomplished :lol:


HS-TJR_web
SAS'n skulle ikke lande før 0820,men siden jeg allerede var der før 0700 havnet Thaien også på brikka.


HS-TJR_2_web



LN-RKH_web
Ikke det beste bildet,men doku....


G-ZAPX_1_web


G-ZAPX_2_web
Sjekk vår alles kjære ENGM911 som tilfeldigvis har sola i ræva:lol:


OY-VKG_web


HS-TJR_1_web


2X_NAS_web
Selektivt lys


LN-RPO_web


TC-JII_5_web
Gammelt nytt,men jeg var der jeg også.


TC-JII_web


TS-IND_1_web
Ny for meg (trur eg..)
 
Flotte bilder, men som vanlig en skitten SAS fra CPH-basen. Har de ikke funnet opp vaskemidler der nede? Det er i hvert fall en enorm forskjell i hvordan flyene fra de tre basene ser ut utvendig!
 
Lekker serie Eivind :devot: som alltid. Er du klar igjen i morgen tidlig ? :zzz
Det er en skam å se de møkkete "danske" SAS masinene, at det går ann :(
TK :fly
 
Hvordan i himmelens navn greier å få til slike bilder når solen står rett inn i objektivet ditt er meg en gåte. Dette beviser bare at du vet hva du driver med. Alle som har vært på vollen tidlig på morgenen vet hvordan solen står da! Flott serie viking1965 :thumbup
 
Hvordan i himmelens navn greier å få til slike bilder når solen står rett inn i objektivet ditt er meg en gåte. Dette beviser bare at du vet hva du driver med. Alle som har vært på vollen tidlig på morgenen vet hvordan solen står da! Flott serie viking1965 :thumbup

Nå må du begynne å følge med i timen lillevenn:spin Knallfine og varierte bilder.:D
 
Lekker serie Eivind :devot: som alltid. Er du klar igjen i morgen tidlig ? :zzz
Blir neppe noen tur i morgen:(

Hvordan i himmelens navn greier å få til slike bilder når solen står rett inn i objektivet ditt er meg en gåte.
Ganske enkelt egentlig. Du trenger bare å være på rette siden av gjerdet om morgenen og samtidig sørge for at lyset treffer deg midt i fleisen:cool::colgate:
 
Her var det mye bra!
Selv er jeg ikke helt ferdig med bildene mine fra forrige lørdag. Kanskje i løpet av dagen? :)
 
Quote: Originally Posted by viking1965
Blir neppe noen tur i morgen

Gjør vel ikke det.........:p

Ja ja, noe har tøffler, andre sitter fast innenfor gjerde og gitter, noen har "husarrest" og noen kan reise til :fly plassen når man selv vil :colgate: fikk nå tilslutt både DYS, DYT, DYQ i dag etter laaaagt "morras-skift" med et par misser også :headbang
Ha en flott uke alle sammen :up:

TK :fly
 
Last edited:
Utfordrende lys, men bildene ble jo veldig bra! Fint å få de store morgenfuglene under landing! :up:
 
Back
Top