Michelle Obamas fly måtte ta dramatisk unnamanøver i lufta

Re: Michelle Obamas fly måtte ta dramatisk unnamanøver i lufta


Skal vel godt gjøres, ja, men pressen overgår stadig seg selv. Flybaron i kaffeslabberas med datteren i cockpit er stor sak mens resten av pilotene har kaffen i halsen med tanke på hvordan eieren opererer i andre land; megaoppslag i Norge fordi et fly i USA måtte ta en 360 (formodes det) for å sikre seperasjon. (Sistnevnte kan også ha vært fordi det siste flyet sakket for sent/sakte ned på sin egen hastighet eller ble holdt høyt oppe av en tidligere sektor og derved tok igjen det foregående flyet — who knows, and who cares?).

Helsider om nestenkatastofer fordi et SAS-crew velger å få nesehjulet skiftet på mistanke istedetfor å fortsette å fly med det ut dagen osv osv.

Nei, lenge leve fagpressen, og la taboider i alle kuluører og deres lesere kose seg med brannmenn, katter, trær og "jeg fikk sjokk mens de andre hadde panikk" i alle varianter mens viktige begivenheter i verden går dem hus forbi. :old
 
Re: Michelle Obamas fly måtte ta dramatisk unnamanøver i lufta

Ja, dette var livsfarlige greier. 737'en ble slengt rundt i krappe S-manoevrer for aa oeke avstanden til fem miles. Imidlertid var ikke det nok saa man maatte gjoere en dramatisk goaround i tillegg.

De som var ombord hadde ikke merket noenting, faktisk, og fant aeresrunden helt udramatisk. Sikten var ogsaa god, saa pilotene hadde full visuell kontroll paa maskinen foran.

CNN gikk helt av skaftet og gravde fram en ex-FAA direktoer som satt og la ut om hvilken livsfare alle hadde vaert i. Helt haaploest.

Imidlertid var det trolig en kloenete kontroller som sendte dem innover uten aa space dem skikkelig. I tillegg hadde han glemt (?) at VIP-flyvninger av denne kategori skal ha 10 miles spacing - ikke fem, som er separasjonen fra 'heavy'. Saa det er helt klart at det var gjort flere feil. Men maken til opphausing tror jeg aldri jeg har sett ...
 
Re: Michelle Obamas fly måtte ta dramatisk unnamanøver i lufta

Den lokale nyhetskanalen her kunne i tillegg opplyse om at Michelle Obama ikke ble skadet under den dramatiske landingen. :rolleyes eller hva nå enn man sier nu til dags!
 
Re: Michelle Obamas fly måtte ta dramatisk unnamanøver i lufta

"Tommy's Airbus ORD-SAN for to uker siden maatte gjoere den samme doedsmanoeveren som Presidentsfruen. Heldigvis overlevde baade han og Gin and Tonicen"
 
Re: Michelle Obamas fly måtte ta dramatisk unnamanøver i lufta

Hjelpes.

*fyllepåmedtekst*
 
Re: Michelle Obamas fly måtte ta dramatisk unnamanøver i lufta

Da dette ikke lykkes måtte Obama avbryte landinga og snu i lufta.
Presidentfruen fløy visst flyet selv. Og slapp å snu på bakken :p
 
Back
Top