• Hei

    Vi i Foreningen Flyprat ønsker takke de av dere som har valgt å være medlem av foreningen gjennom det siste året, og dermed støttet driften av Flyprats forum og Airpics med 150kr.

    Vi håper å kunne ha deg videre med til neste år og at du fortsatt vil være medlem nå som nytt medlemsår begynte 1. oktober 2025

    Merk at etter årsmøtevedtaket er medlemsavgiften fra og med i år 150kr

    Betalingen kan enten gjøres via Vipps: 150kr til #18641 eller via Letsreg på linken under:

    https://www.letsreg.com/no/event/medlemskontingent_2026_01102025

    (Husk og oppgi brukernavn så betalingen kan linkes til brukeres)

    De av dere som alt har betalt i oktober er selvsagt registrert i det nye medlemsåret

    Med vennlig hilsen - Styret i Foreningen Flyprat

Meget vellykket livery!

Noen glemte visst at fly har halepartier også, i alle fall den vertikale delen av halepartiet, som ikke står i stil med resten av flyet. Resten av malejobben er morsom og det er morsomt at flyselskapene prøver seg på noe "nytt" og mindre trygt enn å kjøre samme kjente kjedelige linja med standard livery!
 
Stilig paint scheme :up: Halefinnen passet, sammen med resten av kroppen, på tegningen, men når det kom til bildet så plasset det ikke like godt.

De må jo vise hvilket selskap som opererer maskinen. Reklame vet du Seilfly ;)

Uansett...fortsett slik Southwest, gjerne med N270WN og N271LV :colgate:
 
For de som faktisk bruker halefinna til noe, tårnflygelederne, er det en uting at enkelte flyselskap forandrer denne i hytt og pine. Sånn sett har Southwest gjort det rette.

K
 
Back
Top