• Hei

    Vi i Foreningen Flyprat ønsker takke de av dere som har valgt å være medlem av foreningen gjennom det siste året, og dermed støttet driften av Flyprats forum og Airpics med 150kr.

    Vi håper å kunne ha deg videre med til neste år og at du fortsatt vil være medlem nå som nytt medlemsår begynte 1. oktober 2025

    Merk at etter årsmøtevedtaket er medlemsavgiften fra og med i år 150kr

    Betalingen kan enten gjøres via Vipps: 150kr til #18641 eller via Letsreg på linken under:

    https://www.letsreg.com/no/event/medlemskontingent_2026_01102025

    (Husk og oppgi brukernavn så betalingen kan linkes til brukeres)

    De av dere som alt har betalt i oktober er selvsagt registrert i det nye medlemsåret

    Med vennlig hilsen - Styret i Foreningen Flyprat

Med Cornell under Drammensbrua

Discus

Galley Slave
Medlem
Været var strålende i det vi fløy nedover Drammensdalen og fulgte elven. Stadig lavere og da brua var i sikte og alt lå til rette, så ble fristelsen for stor. Tidligere hadde jeg testet dette med å fly lavt over vann. Det hadde vist seg at hvis flyet fikk nok hastighet, så ble vannet faktisk så hardt at man kunne sette hjulene ned og la flyet rulle på vannet med høy hale.
Les hele historien:
http://www.historieboka.no/Modules/...Type=Article&Article.ID=2526&Category.ID=1406
 
Artig historie. Og idag er jeg medeier i dagens LN-BIF: en PT-19 Cornell med base Kjeller og døpt "Spirit of Little Norway".:up:
 
Cornellen er et fint fly. Husker filmen "Giganten" med Erik Bye i baksetet - et uforglemmelig øyeblikk! Og historien fra Drammenselva er jo god. Jeg har også flydd den strekningen (med Piper og 172), men av en eller annen grunn aldri vurdert å fly under brua! :)
 
Back
Top