• Hei

    Vi i Foreningen Flyprat ønsker takke de av dere som har valgt å være medlem av foreningen gjennom det siste året, og dermed støttet driften av Flyprats forum og Airpics med 150kr.

    Vi håper å kunne ha deg videre med til neste år og at du fortsatt vil være medlem nå som nytt medlemsår begynte 1. oktober 2025

    Merk at etter årsmøtevedtaket er medlemsavgiften fra og med i år 150kr

    Betalingen kan enten gjøres via Vipps: 150kr til #18641 eller via Letsreg på linken under:

    https://www.letsreg.com/no/event/medlemskontingent_2026_01102025

    (Husk og oppgi brukernavn så betalingen kan linkes til brukeres)

    De av dere som alt har betalt i oktober er selvsagt registrert i det nye medlemsåret

    Med vennlig hilsen - Styret i Foreningen Flyprat

Lufthansa og Air China med JV

Someone

Moderator
Medlem
I kampen mot sandkasseselskapene og andre nye aktører har man stadig sett flere tettere samarbeid enn de tradisjonelle alliansene. Etter å ha starten JV med UA/AC over Atlanteren og ANA til Japan, er Kina nå neste marked ut hvor de teamer opp med Air China med en JV med full revenue sharing

http://www.reuters.com/article/2014/07/07/airlines-lufthansa-air-china-idUSL6N0PI1HA20140707
Under the deal, Air China and Lufthansa plan to set up a joint venture that will allow them to share revenue on certain routes by selling tickets for each others' flights.
 
Back
Top