• Hei

    Vi i Foreningen Flyprat ønsker takke de av dere som har valgt å være medlem av foreningen gjennom det siste året, og dermed støttet driften av Flyprats forum og Airpics med 150kr.

    Vi håper å kunne ha deg videre med til neste år og at du fortsatt vil være medlem nå som nytt medlemsår begynte 1. oktober 2025

    Merk at etter årsmøtevedtaket er medlemsavgiften fra og med i år 150kr

    Betalingen kan enten gjøres via Vipps: 150kr til #18641 eller via Letsreg på linken under:

    https://www.letsreg.com/no/event/medlemskontingent_2026_01102025

    (Husk og oppgi brukernavn så betalingen kan linkes til brukeres)

    De av dere som alt har betalt i oktober er selvsagt registrert i det nye medlemsåret

    Med vennlig hilsen - Styret i Foreningen Flyprat

Alert Luftfartsmessige påvirkninger av Midtøsten-konflikter (2026)

Jeg har en kamerat som har et reisefølge på til sammen 11 stk som skal fra Oslo-området til Sør-Afrika/Mauritius om et par uker. De fikk heldigvis booket om fra EK til AF/KL i slutten av forrige uke.
 
Settes opp endel ekstra flighter nå, for å få unna behovet. Lufthansa har den kommende tiden 4x MUC-SIN, 2x FRA-CPT og FRA-RUH. Austrian med 10x VIE-BKK. Cathay med 4x HKG-SIN og sender med kapasitet på HKG-ZRH nå i mars.

Så tydeligvis å se at mye kapasitet fra Europa og til Asia, og delvis Afrika, nå er ute av spille for en periode.
 
Og etterspørsel til Dubai siste uke er ned 92% (Kypros ned 70%) i forhold til samme uke i fjor. Dette i følge skandinaviske Ticket reisebyrå som jo vel utelukkende selger ferie og fritid.
 
Pratet med tre forskjellige venne i Dubai i dag og alle melder at livet er som før. Noen av de lå på stranden og en spilte golf. Merkelige greier dette her.
Jeg har både kjæreste og venner i Dubai, og jeg kan melde om det stikk motsatte. Tomme kjøpesentre, nesten ikke noe trafikk og tomme kontor. De fleste bedrifter har innført hjemmekontor. Guffen stemning, og dårlige fremtidsutsikter.
 
….og der bykset oljeprisen opp over 100 dollar fatet igjen. Tror det bare er Se og Hør sine lesere som mener at denne krigen ikke påvirker oss…
 
….og der bykset oljeprisen opp over 100 dollar fatet igjen. Tror det bare er Se og Hør sine lesere som mener at denne krigen ikke påvirker oss…
Det er vel ingen ved sine fulle fem som ikke mener denne (eller andre) kriger påvirker oss.. Og enda færre (og enda viktigere) de enorme lidelsene som skjer og har skjedd nede i den sandkassen nå.

Personlig er jeg spent på om dette gjør at man har "råd" til å dra på god-ferier dit igjen? Ser at Jumeriah Al Qasr (stam-bula) fremdeles sjal ha 25.000 NOK natten for vanlif dobbeltrom i oktober.
 
Air NZ har varslet at de kutter rundt 1100 flighter for å spare penger:


“Between now and the end of April, early May, we’ll do about 22,000 flights, and we’re looking at about a five per cent reduction,” said Ravishankar.


“We will carry about 1.9 million customers over that same period, and 44,000 customers will need to be reaccommodated, and almost all of them will be reaccommodated on the same day.

“Route or frequency consolidation is something that we do as a business-as-usual practice, and this is just a version of that.”
Skulle ikke forundre meg om vi får et kraftig frekvenskutt her på berget når lavsesongen kommer etter sommeren.
 
Kan Emirates sette opp dirkete ruter fra f.eks BKK-LHR, SIN-CDG etc slik ting er nå, eller er det ulovlig?
5th freedom-ruter krever nok en del forarbeid, og kan ikke bare settes opp raskt.

Virker dessverre som at myndighetene i UAE underdriver droneangrepene også, da det stadig meldes om ekpslosjoner i byen, og det både filmes og rapporteres om av lokale, men dysses ned av myndighetene
 
Back
Top