• Hei

    Vi i Foreningen Flyprat ønsker takke de av dere som har valgt å være medlem av foreningen gjennom det siste året, og dermed støttet driften av Flyprats forum og Airpics med 150kr.

    Vi håper å kunne ha deg videre med til neste år og at du fortsatt vil være medlem nå som nytt medlemsår begynte 1. oktober 2025

    Merk at etter årsmøtevedtaket er medlemsavgiften fra og med i år 150kr

    Betalingen kan enten gjøres via Vipps: 150kr til #18641 eller via Letsreg på linken under:

    https://www.letsreg.com/no/event/medlemskontingent_2026_01102025

    (Husk og oppgi brukernavn så betalingen kan linkes til brukeres)

    De av dere som alt har betalt i oktober er selvsagt registrert i det nye medlemsåret

    Med vennlig hilsen - Styret i Foreningen Flyprat

LOT LOT Polish Airlines - rutetråd

Kan der ligge en TOS rute og i fremtiden


Fijoł (LOT): Et dusin nye ruter i 2026, vi har bare så vidt startet i Skandinavia​

Vi fokuserte tidligere veldig sterkt på forretningstrafikk, og det er derfor flåten vår inntil for en tid siden utelukkende bestod av en regional flåte og senere en langdistanseflåte. Nå har vi utvidet mellomdistanseflåten vår, som vil vokse til over 50 fly innen 2032. Dette betyr at vi også kan lansere andre typer destinasjoner. Stavanger er ikke bare en forretningsdestinasjon, selv om det er Norges oljeknutepunkt. Det er også et veldig stort polsk miljø samlet på ett sted, så denne etniske bevegelsen vil også være synlig blant passasjerene våre. Videre tilbyr Stavanger og området rundt en rekke turistattraksjoner, noe som viser at vi vil fortsette å ekspandere på disse destinasjonene. En naturlig konsekvens vil være at vi også vil se etter denne typen destinasjoner som ikke utelukkende er forretningsorienterte», forklarte administrerende direktør i LOT Polish Airlines til de samlete journalistene.
 
Og Porto


Porto i Portugal blir den neste nye destinasjonen i LOTs nettverk. Etter de nylige kunngjøringene om nye ruter fra Warszawa til Almaty og Bologna, samt nye forbindelser fra Krakow, vil Porto bli en del av det nasjonale flyselskapets nettverk.



Flyvninger til Portugal vil bli lansert i mai neste år, og vil bli operert med Boeing 737-MAX-fly med en frekvens på fem per uke.
 
De er skikkelig på hugget for tiden. RAK, dog sesongbasert

LOT Polish Airlines har lansert en ny rute fra Warszawa til Marrakesh, og tilbyr sesongbaserte flyvninger to ganger i uken – på onsdager og lørdager. Flyvningene vil operere frem til 9. mai 2026, med Boeing 737 MAX 8 og 737-800-fly, med en reisetid på omtrent 4 timer og 45 minutter.
 
Og til sommeren SFO 4 ganger i uka

LOT Polish Airlines vil lansere direkteflyvninger fra Warszawa til San Francisco fra mai 2026. Flyvningene vil operere fire ganger i uken – onsdager, torsdager, lørdager og søndager, annonserte Polish Airlines.

 
Back
Top