• Hei

    Vi i Foreningen Flyprat ønsker takke de av dere som har valgt å være medlem av foreningen gjennom det siste året, og dermed støttet driften av Flyprats forum og Airpics med 150kr.

    Vi håper å kunne ha deg videre med til neste år og at du fortsatt vil være medlem nå som nytt medlemsår begynte 1. oktober 2025

    Merk at etter årsmøtevedtaket er medlemsavgiften fra og med i år 150kr

    Betalingen kan enten gjøres via Vipps: 150kr til #18641 eller via Letsreg på linken under:

    https://www.letsreg.com/no/event/medlemskontingent_2026_01102025

    (Husk og oppgi brukernavn så betalingen kan linkes til brukeres)

    De av dere som alt har betalt i oktober er selvsagt registrert i det nye medlemsåret

    Med vennlig hilsen - Styret i Foreningen Flyprat

Loftleidir vil kjøpe 49% av Azores Airlines

Re: Loftleidir vil kjøpe 49% av Azores Airlines

Blir det direkteruter mellomdistansene øyene?
 
Re: Loftleidir vil kjøpe 49% av Azores Airlines

Dette kan bli spennende - spørsmålet er jo hva de tenker de skal gjøre med Azores Airlines med de 49%.



http://newsroom.aviator.aero/icelandair-group-plans-to-buy-49-stake-in-azores-airlines/

Jeg leste for en tid tilbake at Grupo SATA som Azores Airlines visnok hører inn under, hadde wet leaset en Icelandair 757, mener det var for å fly interkontinentalt for en sesong. Azorene har for lite ressurser til å bygge opp og drifte en flåte LH-maskiner selv til tross for at beliggenheten er tilnærmet lik Island. Er derfor ikke overrasket over at Icelandair benytter anledningen; kjøper seg opp og ekspanderer her. Det blir kun å lage en blåkopi av egen strategi bare noe mer sydligere.

https://allplane.tv/blog/2016/12/28/azores-airlines-launches-mid-atlantic-hub

I følge denne artikkelen(på portugisisk!), så er det inngått en avtale som går ut på at Icelandair også kjøper seg opp og tar over driften av TACV på Kapp Verde hvor målet er å opprette 2 ukentlige direkte interkontinentale ruter til BOS og MIA fra hub´n på Kapp Verde. Disse rutene knyttes til daglig rute til LIS og vekselsvis til AMS og CDG. Dette med på å gi oss en form for forståelse av hva Icelandair har for mål med sitt oppkjøp av flyselskap på Azorene(og Kapp Verde).
Tydligvis ikke bare Norwegian som tenker stort.

http://opcaoturismo.pt/wp/icelandair-e-sata-adquirem-tacv-internacional/

Og her blir antagelsene bekreftet av Icelandair Group:

https://www.icelandairgroup.is/inve...nters-into-management-agreement-in-cabo-verde

Leser at Icelandair den 5. november 2017 overførte en 757-200 til TACV på Kapp Verde. Dette for å styrke eksisterende rutenettet med daglige flighter til LIS, samt flighter til Fortaleza og Recife. TACV har nå en flåte på 2 stk 757(begge leaset av icelandair).
Her skjer det ting! Skal bli spennende å se hva islendingene får ut av dette!
 
Last edited:
Back
Top