• Hei

    Vi i Foreningen Flyprat ønsker takke de av dere som har valgt å være medlem av foreningen gjennom det siste året, og dermed støttet driften av Flyprats forum og Airpics med 150kr.

    Vi håper å kunne ha deg videre med til neste år og at du fortsatt vil være medlem nå som nytt medlemsår begynte 1. oktober 2025

    Merk at etter årsmøtevedtaket er medlemsavgiften fra og med i år 150kr

    Betalingen kan enten gjøres via Vipps: 150kr til #18641 eller via Letsreg på linken under:

    https://www.letsreg.com/no/event/medlemskontingent_2026_01102025

    (Husk og oppgi brukernavn så betalingen kan linkes til brukeres)

    De av dere som alt har betalt i oktober er selvsagt registrert i det nye medlemsåret

    Med vennlig hilsen - Styret i Foreningen Flyprat

DY LN-NOD/EI-FHE - status

Re: LN-NOD

Norwegian.se vil nok få noen nye B738ere også, tre stykk er ikke nok til å erstatte de gamle MDene
 
Re: LN-NOD

.se skal vel arve noen -300 også? Flåten kan da umulig kun bestå av -800 maskiner i løpet av f.eks neste 5 år?
 
Re: LN-NOD

Tror ikke vi kan regne med noe på halen med det første. Da LN-NOB var kommet så langt så var jo Grieg på plass allerede. De har tydeligvis store problemer med å få tak i nok motiv.

Hva om de begynte å se litt lengre bak i tid for motiv. F.eks noen vikinghelter eller Tor med hammeren, Balder etc.? :cool:
Disse kunne jo vært brukt på .se flyene også...litt mer intra-skandinavisk...

Så snart det siste ex-BU flyet er malt om, blir jeg ikke overrasket om det kommer et flagg i de hvite halene...
 
Re: LN-NOD

Norwegian.se vil nok få noen nye B738ere også, tre stykk er ikke nok til å erstatte de gamle MDene

Første nye for DY.SE er nok ikke så langt unna. Ser ut til at MSN 36809 som egentlig skulle ha blitt LN-NOF nå blir SE-RHC
 
Re: LN-NOD

LN-NOD er i hangar på ENGM nu. Papirer til Luftfarttilsynet er på vei til Bodø og maskinen er snart i drift! Gratulerer Norwegian!!!!!!!!!!! Det var 9 timers tur fra BFI. Den landet 0652. Var første mann å ta på maskinen på Norsk jord!
 
Re: LN-NOD

.......det kom meg nettopp for øret at LN-NOD settes i drift mandag ettermiddag, den skulle vært klar søndag morgen, noe som medfører et gjensyn med Dubrovnik Airline på tre avganger. To søndag og en mandag morgen.
 
Re: LN-NOD

Noen som vet hvor LN-NOD blir plassert?
Blir det OSL, eller er det Sola eller Flesland som skal få den?

Airbus 330.
 
Re: LN-NOD

Flyene blir vel ikke stasjonert på en konkret flyplass, men går i stedet på rundgang...

Joda, vet det. Men tenkte på at de har vel "nok" 800 maskiner til de rutene fra OSL og RYG som tregner 800 maksiner....

Airbus 330.
 
Re: EI-FHE/LN-NOD - status

Flyr til Bornemouth idag. Snart 10 år gammel. Ferdig i tjeneste?
 
Back
Top