• Hei

    Vi i Foreningen Flyprat ønsker takke de av dere som har valgt å være medlem av foreningen gjennom det siste året, og dermed støttet driften av Flyprats forum og Airpics med 150kr.

    Vi håper å kunne ha deg videre med til neste år og at du fortsatt vil være medlem nå som nytt medlemsår begynte 1. oktober 2025

    Merk at etter årsmøtevedtaket er medlemsavgiften fra og med i år 150kr

    Betalingen kan enten gjøres via Vipps: 150kr til #18641 eller via Letsreg på linken under:

    https://www.letsreg.com/no/event/medlemskontingent_2026_01102025

    (Husk og oppgi brukernavn så betalingen kan linkes til brukeres)

    De av dere som alt har betalt i oktober er selvsagt registrert i det nye medlemsåret

    Med vennlig hilsen - Styret i Foreningen Flyprat

DY LN-LNL - status

Re: LN-LNL/LN488 - status

Ser ut som det tar noen dager og få reparert LNL. Wamos air innleid til og fly LGW-JFK ihvertfall til torsdag.
 
Re: LN-LNL/LN488 - status

Noen som vet noe om skrogskaden til LNL??
Den har stått lenge i CPH nå. Leiefly på LGW-JFK helt frem til 24 april pr nå.
 
Så vidt jeg kan se er denne maskinen den eneste gjenstående av Norwegians 787ere som ikke har funnet nytt hjem enda, i hvert fall som er kjent.
 
Så vidt jeg kan se er denne maskinen den eneste gjenstående av Norwegians 787ere som ikke har funnet nytt hjem enda, i hvert fall som er kjent.

Har 'naboregistrering' til LNJ, så da går nok denne også til Air Premia tipper jeg. ;)
 
Da har endelig VP-CVF fått luft under vingene igjen, tydeligvis etter en massiv mengde jobb. Ikke lange hoppet fra VCV til SBD hvor lakkering og registrering etter alle solemerker vil finne sted - Air Premia og HL8704.
 
Back
Top