• Hei

    Vi i Foreningen Flyprat ønsker takke de av dere som har valgt å være medlem av foreningen gjennom det siste året, og dermed støttet driften av Flyprats forum og Airpics med 150kr.

    Vi håper å kunne ha deg videre med til neste år og at du fortsatt vil være medlem nå som nytt medlemsår begynte 1. oktober 2025

    Merk at etter årsmøtevedtaket er medlemsavgiften fra og med i år 150kr

    Betalingen kan enten gjøres via Vipps: 150kr til #18641 eller via Letsreg på linken under:

    https://www.letsreg.com/no/event/medlemskontingent_2026_01102025

    (Husk og oppgi brukernavn så betalingen kan linkes til brukeres)

    De av dere som alt har betalt i oktober er selvsagt registrert i det nye medlemsåret

    Med vennlig hilsen - Styret i Foreningen Flyprat

DY LN-FGE - status

LN-MOW

Flyklapper
Medlem
B737-8 MAX LN-FGE c/n 63560/8141 .. kansellert bestilling for Blue Air. Står lagret på Renton. First Flight er ikke foretatt.
 
Last edited:
Har fortsatt Blue Air winglets og haleror. Disse skal plukkes av og males om til Flyr-farger før resten av kjerra dras i malerhangaren, meldes det om.
 
Og her er'n .. Bilde av Woody's Aeroimages via Twitter
 

Attachments

  • FAqr_lGVgAAwbT0.jpg
    FAqr_lGVgAAwbT0.jpg
    160.4 KB · Views: 1,301
Er det estimert noe leveringstidspunkt på denne?

Tipper februar/mars?

Tar med et egentatt bilde fra Renton 10/11.

LN-FGE.jpg


LN-FGE_2.jpg
 
First flight var 22/11. Står nå på BFI og ser ikke ut til å rørt seg siden da. Virker som at Flyr ikke overtar ordren før de er ferdig med første del av testflyvingene.
 
Siste nytt om denne er at den står på Boeing Field og venter på at winglets og haleror skal bli malt. Boeing har visstnok ikke bråhast med å få det gjort, så den kommer når den kommer ...
 
LN-FGE er nå forvist til langtidsparkeringen, og har fått haleror men mangler fortsatt winglets. Det var forøvrig like før jeg ble huka inn av 'Boeing-nazi'ene' igjen .. Lurer på om de husker meg? :p

Tre Flyr-MAX'er på Boeing Field nå.

LN-FGE.jpg
 
LN-FGE er nå forvist til langtidsparkeringen, og har fått haleror men mangler fortsatt winglets.

Den blir vel kanskje stående en stund? Gitt tidligere signaler om 1 MAX per måned, og både G og H virker være før i løypa
 
Jeg ser på dette bildet at du har klatret opp på gjerdet.
Så det er ikke rart at du må løpe fra "politiet" :colgate:

Men! Veldig bra at du tar disse bildene! :)


Det var på BFI. På Renton står man på en opphøyd parkeringsplass med god utsikt.
 
Back
Top