• Hei

    Vi i Foreningen Flyprat ønsker takke de av dere som har valgt å være medlem av foreningen gjennom det siste året, og dermed støttet driften av Flyprats forum og Airpics med 150kr.

    Vi håper å kunne ha deg videre med til neste år og at du fortsatt vil være medlem nå som nytt medlemsår begynte 1. oktober 2025

    Merk at etter årsmøtevedtaket er medlemsavgiften fra og med i år 150kr

    Betalingen kan enten gjøres via Vipps: 150kr til #18641 eller via Letsreg på linken under:

    https://www.letsreg.com/no/event/medlemskontingent_2026_01102025

    (Husk og oppgi brukernavn så betalingen kan linkes til brukeres)

    De av dere som alt har betalt i oktober er selvsagt registrert i det nye medlemsåret

    Med vennlig hilsen - Styret i Foreningen Flyprat

Lista Flystasjon

Twin Otter

ScanFlyer Mile High Club
Medlem
Hei. Som jeg skrev i God-morgen tråden på lørdag så er jeg på en liten del av Lista Flystasjon der det skal arrangeres en kristen ungdomsfestival i neste uke (tirsdag til lørdag) vi er en god gjeng som har kommet hit allerede, og vi rigger scene og ordner campingfasiliteter, matutsalg osv.

http://www.farsunds-avis.no/artikkel.asp?Artid=3962

I den forbindelse at jeg er litt flyinteressert har jeg det jo nesten som plommen i egget. Har ikke sett så mye til fly osv. Men å vandre i hangarmiljø og på tarmac er ganske deilig.

I den sammenheng er det jeg lurer på om hvor jeg kan finne litt flyhistorisk materiale om lista på nettet. Prøver å søke på "lista flystasjon" men får bare en haug med artikler om salg osv.

noen som vet....
 
Nei, artikkelen på wikipedia er tydeligvis ikke helt up to date.
Coast Air har fløy også Farsund - Oslo for noen år siden. Husker ikke hely når, men det må ha vært 1998 eller 1999.
 
Fløy ruten Skien-Farsund-Stavanger v.v. da jeg var i Norving. Brukte stort sett C441 og DO228. Vi fløy stort sett en passasjer til Oslo via Skien på mandags morgen og fløy samme passasjer hjem igjen fredag ettermiddag. Hele tiden mens kommunen skrek og bar seg og mente at det MINST måtte en 737 på ruten. Ja,ja, dem om det. Noen ganger virker det som det bare MÅ åpnes en flyrute fordi det ligger en ubrukt flyplass der.:baeh

Flyrute på Lista?:RIP
 
Back
Top