• Hei

    Vi i Foreningen Flyprat ønsker takke de av dere som har valgt å være medlem av foreningen gjennom det siste året, og dermed støttet driften av Flyprats forum og Airpics med 150kr.

    Vi håper å kunne ha deg videre med til neste år og at du fortsatt vil være medlem nå som nytt medlemsår begynte 1. oktober 2025

    Merk at etter årsmøtevedtaket er medlemsavgiften fra og med i år 150kr

    Betalingen kan enten gjøres via Vipps: 150kr til #18641 eller via Letsreg på linken under:

    https://www.letsreg.com/no/event/medlemskontingent_2026_01102025

    (Husk og oppgi brukernavn så betalingen kan linkes til brukeres)

    De av dere som alt har betalt i oktober er selvsagt registrert i det nye medlemsåret

    Med vennlig hilsen - Styret i Foreningen Flyprat

Lindegaard vil have SAS omkostninger på NB niveau

Guest

ScanFlyer Gold
Lindegaard vil have SAS omkostninger på NB niveau

http://takeoff.nu/news.cfm?nNewsWeekly=0&nNewsId=5045

hmm, det er vel egentlig passende - serviceniveauet er allerede på NB niveau
 
Re: Lindegaard vil have SAS omkostninger på NB niveau

Det er det eneste som SAS Danmark kan gjøre for å overleve på sikt i den form det har idag.
Jo lenger tid det går før SAS får kostnader på NB nivå jo bedre vil Sterling kunne få grep om markedet ut fra CPH.
Sterling + Mærsk bør være et alvorlig varsko for SK.
 
Re: Lindegaard vil have SAS omkostninger på NB niveau

Er enig i det, egentlig så tror jeg det meste burde være et varsko for SAS Danmark som visstnok sliter veldig.....og med de fagorganiserte i "ryggen" så kan jo dette bli en "spennende prosess".
 
Re: Lindegaard vil have SAS omkostninger på NB niveau

den eneste måten det har vært mulig å redusere kostnadene i SK har jo tradisjonelt vært å forsøke å skremme vettet av fagforeningene - STÅ PÅ JØRGEN!
 
Re: Lindegaard vil have SAS omkostninger på NB niveau

Dette kan bli spennende, men jeg har lest endel tilbakemeldinger fra kunder og det er endel som ikke er spesielt fornøgd med SK etter at det ble innført "no frills" på turistklasse.

Mange som mener at prisen er mer eller mindre den samme og servicen er søkk vekk. Mange som velger bort SK av denne grunn. Jeg kan ikke akkurat si at jeg er uenig. Selv jeg velger British Airways til England. Det er servering til alle og servicen er generelt upåklaglig. Og prisene er praktisk talt det samme som om ikke tidevis lavere en SK.


Jeg har en dårlig følse med LCC+ konseptet med mindre man gjennomfører det helt. Det nytter ikke å ha priser som er generelt mye høyere en lavpris aktørene, mens en ikke har service ombord.

Etter det jeg får tilbake fra kunder så er den eneste grunnen til å velge SK at vi sjekker bagasjen igjennom hele veien. Men mange ofrer den fordelen til fordel for lavere priser.


Jeg tror en snart må velge. Enten LCC eller ikke LCC

just my 0.02$ worth
 
Re: Lindegaard vil have SAS omkostninger på NB niveau

Ja hva skal det bli igjen av SAS.dk ?
Billigere kabinpersonalet på langrutene fra Norge.
Flere direkte rutere fra Norge og Sverige direkte ut i Europa (og resten av verden ...)
Og Qimber til å fly tynne ruter .

Tøffe tider i sas.dk, $$ tallene for første halvår kommer vel midt i August , tror ikke det blir så pent , spesielt ikke for .dk

/G
 
Back
Top