Re: Konkurransetråd: Hvilken flyplass (del 2)
De lå mye nærmere før da Victoria Falls flyplass het Sprayview og lå i gangavstand fra Victoria Falls Hotel på den rhodesiske siden. Dagens Vic Falls ble bygd på 1970-tallet om jeg ikke husker helt feil.
Det interessante med Livingstone er at flyplassen ble bygd tidlig på 1950-tallet med lang rullebane for å håndtere verdens første flyrute med jetpassasjerfly. Livingstone/Victoria Falls lå ganske midt i den sentralafrikanske føderasjonen som var en viktig britisk koloni. Med andre ord, det som i dag oppleves som en bakevje lå langt foran Norge som helt klart var en bakevje da.
Jeg er fristet til å finne fram noen gamle bilder fra føderasjonen, men det er vel ingen her som kjenner dem. Derfor dette